A gyenge forint miatt magyarországi vásárlásra buzdít az ORF

Farkas Bazsi 2022-08-08 16:59:28
Öt éve még 300, most már 400 forint körül van egy euró - emeli ki az osztrák közszolgálat rádió.

A forint értéke évek alatt folyamatosan csökken az euróval szemben. Öt év alatt értékének negyedét veszítette el. A forint gyengülése az euró erősödését is jelenti. Körülbelül öt évvel ezelőtt 300 forintot kaptunk egy euróért, most 400 körül van - írja cikkében a magyarok.orf.at.

Magyarországon az osztrákok körében mindig is népszerű volt a többi között a fogászati klinikák és a szépségszalonok látogatása, például a burgenlandi határhoz közeli Sopronban. Ez a tendencia a gyenge forint miatt valószínűleg tovább erősödik. Azonban érdemes arra is figyelni amennyiben valaki euróban fizet, hogy az átváltási árfolyam megfelelő-e? Az euró forintra váltása talán néha okoz némi nehézséget – találni egy valutaváltót, erre extra időt kell szakítani –, de anyagilag sok esetben mégis kifizetődő ezzel is számolni. Fizetés előtt mindenképpen tanácsos megkérdezni az árat euróban és forintban is, és ez alapján eldönteni, hogy melyik pénznemben akarunk fizetni.

Magyarország mint nyaralási célpont: verhetetlen árak

A vásárlás az egyik szempont, ami miatt sokan mennek Ausztriából Magyarországra, emellett azonban a nyaralás miatt is újra egyre többen választják a szomszédos országot. Magyarország, mint nyaralási célpont jelenleg árban verhetetlen – ez derül ki a Bank Austria friss felméréséből. Magyarországon 100 euró értéke jelenleg majdnem 180 eurót jelenthet. Ezáltal Magyarország lényegesen olcsóbb, mint Törökország vagy Horvátország. Ausztriánál drágábbak azonban a nyaralások Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban és különösen Svájcban. Itt 100 euró valójában csak 70 eurót ér - zárta sorait az osztrák közszolgálati adó weboldala. 

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.