Szerb válogatott légióssal erősített a Falco

Farkas Bazsi 2022-08-07 14:51:29
Teljes a keret.

Stefan Pot, az 1994-es születésű 194 centiméter magas irányító az előző szezont a görög első osztályban, a Kolossos H Hotels csapatában töltötte. A klasszikus irányító 26 mérkőzésen lépett pályára (alapszakasz + playoff), ezeken a találkozókon átlagban 24,2 percet töltött a pályán, és 7,4 pont mellett 3,9 lepattanót szerzett. Új irányítónk az előző szezonban jól mozgatta csapatát és az alapszakasz folyamán 4,8 gólpasszt, míg a playoffban két meccsen átlagban 5 gólpasszt osztott ki - írja a csapat hivatalos weblapja.

Stefan Pot (PG 195cm) - Highlights (mix 2018-20)

CreativeSportSolutions #StefanPotCreative Sport Solutions is providing high quality video production & promotion in field of the sporthttps://www.creative-s...

A 28 éves szerb játékos 5 szezont játszott a szerb első osztályban, ebből 3-at a tavalyi Horváth Zoltán emléktornán szereplő FMP Belgrad csapatában. A 2020-2021-es szezonban a BL-ben is érdekelt Igokea csapatát erősítette. A bosnyák csapatban 13 alkalommal lépett pályára a nemzetközi kupasorozatban, ahol 16,9 perc alatt 4,3 pontot, 1,9 lepattanót szerzett, és 3,4 gólpasszt osztott ki.

Stefan végig járta a szerb korosztályos válogatottakat az u16-os korosztálytól kezdve korosztályának összes nemzetközi versenyén ott volt. 2013-ban az U19-es világbajnokságon ezüstérmet szerzett, majd egy évre rá az U20-as ’A’ divíziós EB-n bronzérmet akasztottak a nyakába. 2020-ban bekerült a szerb válogatott keretébe és 2021-ben 2 meccsen viselte a címeres mezt.

Milos Konakov is örül Stefan érkezésének. A vezetőedző így nyilatkozott a Falco weboldalának: „Az Ő leigazolásával az utolsó puzzle darab is a helyére került. Egy nagyon erős, a posztján fizikálisnak mondható játékost sikerült megszereznünk, aki igazi vezére lehet a csapatunknak. Támadásban egy klasszikus irányító, aki jól lát a pályán és jól mozgatja a csapatot."

Stefan Pot érkezésével a Falco kerete készen áll a 2022/2023-as bajnoki szezonra. 

Szólj hozzá!

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.