Petíciót indít az LMP az ország gazdaságának zöld átállása érdekében.

Farkas Bazsi 2022-08-05 15:20:54
Öt pontban foglalták össze, mit kell tenni a zöld fordulat érdekében.

Tetlák Örs, a párt országos elnökségének tagja pénteki, online is követhető sajtótájékoztatóján azt mondta: az LMP öt pontban foglalta össze, mit kell tenni a zöld fordulat érdekében.

Azonnal fel kell mondani a soha meg nem térülő paksi bővítési projektet - kezdte. El kell törölni minden olyan intézkedést, amely tiltja a megújuló energiák telepítését. Példaként azt hozta fel, hogy szélerőművet egy településtől legalább 12 kilométerre lehet felhúzni, míg a veszélyes üzemek építésére nem vonatkozik ilyen korlátozás.

Azonnal el kell kezdeni egy szociális alapú, 300 milliárd forintos épületszigetelési programot. Emellett érdemi támogatást kell nyújtani a családoknak arra, hogy megújuló energiaforrásokra váltsanak - sorolta.

Utolsó javaslatként azt mondta: ne húzza tovább a kormány a klímabérlet bevezetését.

Tetlák Örs kijelentette: súlyos gazdasági és társadalmi válság előtt áll az ország, ami szerinte az Orbán-kormány tizenkét éves tevékenységéből következik.

Mint mondta, a kabinet még a jelenlegi válságban sem képes érdemi korrekcióra. "Tűzifának kívánják kivágni a magyar erdőket, amikor a világon mindenki ültet" - fogalmazott.

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.