Ivkovics 2025-ig kapitány marad a férfi kosár-válogatottnál

Farkas Bazsi 2022-08-05 18:50:49
Georgiával játszik ma a csapat.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) szerződést hosszabbított Ivkovics Sztojannal, az augusztus végi világbajnoki selejtezőkre, illetve a szeptemberi Európa-bajnokságra készülő férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitányával.

A nemzeti csapat pénteki sajtótájékoztatójára Kecskeméten került sor, ahol a magyarok 18 órától az Eb-társrendező Georgiával vívnak felkészülési mérkőzést. Az eseményen Szalay Ferenc, a szövetség elnöke bejelentette, hogy 2025-ig meghosszabbították Ivkovics Sztojan szerződését.

"Az ő hozzáállása, eredményei azt mutatják, hogy jó kezekben van a magyar kosárlabda. A szövetségi kapitány mentalitása, habitusa meghatározza a válogatottat, a férfiember küzdjön, szedje fel a parkettát, ez a csapat pedig képes erre. Az elmúlt 50 évben nem voltunk egymást követő két Eb-n. Nehéz helyzetben vagyunk olyan szempontból, hogy a kézilabda, a vízilabda és a labdarúgás itthon nagyon népszerű, a kosárlabdát viszont világszinten csak a labdarúgás népszerűsége előzi, számtalan országban játsszák. A célunk az, hogy olyan példaképek nőjenek fel, olyan példás helytállás legyen, amire felkapják az emberek a fejüket. Az utánpótlás-szabállyal igyekszünk kedvezni a fiataloknak, a cél az, hogy olyan játékosok nőjenek fel, mint Hanga Ádám" - fűzte hozzá az MKOSZ első embere.

Ivkovics Sztojan közölte, másodszor szerepelnek a vb-selejtezők harmadik körében, ami azért is fontos, mert a következő nyáron olimpiai selejtező lesz.

"Ma Georgiával játszunk, ők valamennyivel előrébb járnak, mint mi, 12 nap felkészülés van mögöttük, míg mögöttünk csak három nap. Így lehet, hogy ez a mai mérkőzés kicsit fájni fog, de menni kell tovább. Érdekes, izgalmas nyár lesz, a csapat mögött tíz év munka van, élvezzük az együtt töltött időt" - mondta a szakvezető hozzátéve, az Eb-n minden eddiginél több NBA-játékos szerepel, és hatalmas élmény lesz ebben a mezőnyben játszani.

A hat év után ismét magyarországi válogatott meccsen pályára lépő Hanga Ádám elsőként arról beszélt, hogy hosszú és eredményes kosárlabda karrierrel büszkélkedhet, de kevésszer adatik meg neki, hogy a nemzeti csapat rendelkezésére álljon.

"Nagyon hosszú várakozás volt ez a hat év, örülök, hogy végre itt tudok lenni. Összességében remek programot állított össze a szakmai vezetés, a srácok rendkívül jó munkát végeztek eddig. A 2017-es Európa-bajnokságon kiharcoltunk a legjobb 16-ba jutást, ezúttal nagyon kemény csoportba kerültünk, de most is ez a célunk. Van egy hónapunk, kemény ellenfelek lesznek, de megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani, és reméljük, sokan elkísérnek minket Kölnbe" - fejtette ki a Real Madriddal júniusban spanyol bajnok légiós.

Horváth Péter csapatvezető kiemelte, a magyarok hat Eb-selejtezőből csak egyet játszottak idehaza, így sikerült kijutniuk, ami bravúr volt. Úgy vélekedett, hogy a válogatott minden kalapból megkapta a legnehezebb ellenfeleket az Eb-n, a litvánoknál, cseheknél, németeknél is játszanak majd NBA-sztárok, a magyarok pedig igyekeznek a legjobbjukat nyújtani Kölnben.

A első tesztmeccsen a júniusi világbajnoki selejtezőn a spanyolokat legyőző és Eb-társrendező Georgia lép pályára a Messzi István Sportcsarnokban. Szombaton zárt kapuk mögött is összecsap a két együttes.
    
A válogatott felkészülési mérkőzései:
    -------------------------------------
augusztus 5.: Magyarország-Georgia, Kecskemét 18.00
augusztus 6.: Magyarország-Georgia, Kecskemét 16.00 (zárt kapus)
augusztus 12.: Magyarország-Szlovákia, Kecskemét 17.00
augusztus 18.: Horvátország-Magyarország, Abbázia (Opatija)
    
Az augusztusi világbajnoki selejtezők menetrendje:
    -------------------------------------------------
augusztus 24.: Magyarország-Litvánia, Szombathely 18.00
Augusztus 27.: Csehország-Magyarország, Chomutov 18.15

A szeptemberi Eb magyar menetrendje Kölnben:
    --------------------------------------------------
szeptember 1.: Magyarország - Bosznia-Hercegovina 14.30
Szeptember 3.: Magyarország-Szlovénia 20.30
Szeptember 4.: Magyarország-Franciaország 20.30
Szeptember 6.: Magyarország-Litvánia 17.15
Szeptember 7.: Magyarország-Németország 20.30

Szólj hozzá!

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?