Hivatalos: Ray Cowels a Falco játékosa!

Farkas Bazsi 2022-08-04 10:28:21
A szombathelyi klub megerősítette korábbi értesüléseinket.

Ray Cowels a Falco KC Szombathely legújabb igazolása -írtuk tegnap nemzetközi sajtóértesülések nyomán.

A klub ma hivatalosan is közzé adta legújabb igazolását.

A 31 éves 193 centiméter magas amerikai légiós az előző szezont a lengyel bajnokságban, a Legia Warszawa csapatában töltötte. A főleg 2-s poszton bevethető légiós a lengyel bajnokságban 41 mérkőzésen lépett pályára (alapszakasz + playoff), ezeken a találkozókon átlagban 30,8 percet töltött a pályán, és 14,3 pontot és 3,8 lepattanót szerzett. A pont- és lepattanó szerzés mellett átlagban 1,2 gólpasszt osztott ki.

Cowels a csapatával lengyel bajnoki döntőt játszott, ahol a Slask Wroclaw csapatával szemben végül 5 mérkőzésen maradtak alul. Cowels a bajnoki döntőben átlagban 13 pontot és 4,8 lepattanót szerzett és mellette meccsenként 1 gólpasszt osztott ki.

Ray Cowels III - Legia Warszawa Highlights 2021/22

null

Raymond Cowels eddigi légiósainkhoz hasonlóan a tavalyi szezonban pályára lépett egy nemzetközi kupasorozatban. A Legia Warszawa csapta tavaly a FIBA EURO CUP sorozatban indult. Az amerikai mezőnyjátékos 14 alkalommal, átlagban 30,5 percet játszott, ez idő alatt 15,2 pontot és 3,4 lepattanót átlagolt. Cowels játékánál szintén ki kell emelni, hogy a játékának egyik nagy erőssége a triplázás. Az amerikai játékosunk az elmúlt szezonokban a triplavonal mögül 38%, 43,7%, 40,8%-kal célzott.

Milos Konakov így nyilatkozott Raymond Cowels-ról: „Ray egy fizikális játékos, aki nagyon atletikus. Az egyik legjobb fegyvere a triplázása, de mellette képes megteremteni saját magának is a helyzetet. Elzárás leválásban is fogjuk tudni használni, mint a 3. ember, akit nem nagyon lehet majd üresen hagyni. Nagyon örülök, hogy sikerült szerződtetnünk.”

Szólj hozzá!

Lemondott Haba Vilmos, a győri Jobbik elnöke

Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

Weöres Sándor és Károlyi Amy beugrott egy feketére a szombathelyi Nagyszállóba

Különös alakok lepték el a bezárt hotel földszinti ablakait. Derkovits Gyula önarcképe is megjelenik.

Gyógygombák és kender: harmónia az egészség szolgálatában

Az idők folyamán a természet ajándékai mindig is fontos szerepet játszottak az egészség megőrzésében.

Megkezdődik a szombathelyi Liget utcai híd felújítása

Jövő héttől lehet forgalomkorlátozásra számítani a környéken.

200 millió forintot nyert Körmend a Rákóczi Ferenc utcai háziorvosi- és fogorvosi rendelők fejlesztésére

Az épületek új hőszigetelt ablakokat kapnak, és LED világítást szerelnek fel.

Belvárosi forgalomkorlátozást hoz magával a szombathelyi Urban pARTy

Szombaton sétáló utcává változik a Kőszegi utca.

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.