Megszűnhet, de legalábbis elköltözhet a legendás győri Arrabona Ételbár

Pintér Bence 2022-08-03 09:12:00
Vannak elképzelések az egykori Arrabona áruház felső szintjeinek hasznosítására.

Az Új Szó Nálunk számolt be arról a hónapok óta terjedő pletykáról, hogy felújítás, átalakítás miatt megszűnhet, vagy legalábbis elköltözhet az Arrabona áruházban található Arrabona Ételbár. A melegszendvicséről híres hely a 42 éve átadott áruház legfelső emeletén a nyitás óta megtalálható – mostanában kínai cipőáru között kell utat törni hozzá –

de úgy néz ki, már nem sokáig, tervek vannak ugyanis az Arrabona felső szintjeinek átalakítására.

Az Új Szó arról ír: körülbelül egy évvel ezelőtt derült ki, hogy az áruházat is birtokló – több mint félszáz, jobbára budapesti cégből álló – tulajdonosi körnek tervei vannak az 1980 óta áruházként működő Arrabona két emeletével, míg a hagyományosan élelmiszerüzletként működő földszint a Sparé.

Az első emeleten a hozzánk is pletykaként eljutott tervek szerint ruhaüzletek, a legfelső emeleten viszont magánklinika létesülne.

Ezzel pedig megszűnne az Arrabona Ételbár helye, amely nem csak kinézetében hozza vissza a nyolcvanas évek retróélményét, de az ott dolgozók közül is sokan még az eredeti csapatból vannak ott, ahogy a lap írja: van olyan dolgozó, aki ma 54 éves, belépésekor pedig 14 esztendős volt.

Lapunk értesülései szerint több akadálya is van annak, hogy a beruházás hamar elkezdődjön: egy klinika miatt például bővíteni kéne a parkolók számát, mélygarázst kéne építeni, ami miatt viszont a Spart is be kéne zárni, ezt azonban az élelmiszerlánc nem szeretné.

Hivatalos információ egyelőre még nincs arról, hogy mi lesz pontosan, és mikor, de igyekszünk ezt mi is kideríteni.

Szólj hozzá!

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.