Hanga Ádám is csatlakozott az Eb-re készülő magyar kosválogatott keretéhez

ugytudjuk.hu 2022-08-03 09:43:23
Erőltetett menet vár Sztojan Ivkovics csapatára.

Remek hangulatban kezdte meg felkészülését a magyar férfi kosárlabda válogatott az augusztus végi világbajnoki selejtezőkre, illetve a szeptemberi Európa-bajnokságra. Kedden délutánra Hanga Ádám is csatlakozott a többiekhez, így már csak Mikael Hopkins hiányzik a bő keretből - írja a BB1.hu.

 Hopkins a jövőhét elején érkezik, addig Kemal Karahodzic segít nekünk az edzésmunkában és a két, Georgia elleni mérkőzésen

– mondta Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány.

Különleges fizikai programmal indít a csapat, ennek okairól is beszélt a kapitány.

– Furcsa ütemben vagyunk most, a játékosok egy hosszú bajnoki szezon után keveset pihentek. Így nem tudjuk a megszokott alapozást csinálni, nem akarjuk túlterhelni a játékosokat sem. Most mindent rövidebb idő alatt kell elvégeznünk, ezért kértük a tudomány segítségét, s a pécsi központú Kosárlabda Specifikus Módszertani Központtal kidolgoztunk egy edzéstervet, ami megmondom őszintén, nekem is szokatlan. Itt van velünk egy kiváló szakember, Spajic Stefan, akinek a vezetésével az erőnléti programot elvégzi a csapat.

Így Vojvoda Dávidék elindultak azon az úton, melynek végén a szeptember 1-jén rajtoló Európa-bajnokság áll. Péteken mindjárt egy kemény, erős ellenféllel szemben mérettetheti magát csapatunk, a június végi világbajnoki selejtezőn a spanyolokat legyőző társrendező, Georgia érkezik a Messzi István Sportcsarnokba. Pénteken 18 órától a nagyközönség is megtekintheti a találkozót, melyet az M4 Sport élőben közvetít – írja az MKOSZ honlapja.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK  

Augusztus 5.:  Magyarország–Grúzia, Kecskemét, 18
Augusztus 6.:   Magyarország–Grúzia, Kecskemét, 16
Augusztus 12.:   Magyarország–Szlovákia, Kecskemét, 17
Augusztus 18.:  Horvátország–Magyarország, Opatija

VB-SELEJTEZŐ 

Augusztus 24.:  Magyarország–Litvánia, Szombathely, 18
Augusztus 27.:   Csehország–Magyarország, Chomutov, 18.15

EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖLN 

Szeptember 1.:    Magyarország–Bosznia-Hercegovina, 14.30
Szeptember 3.:    Magyarország–Szlovénia, 20.30
Szeptember 4.:    Magyarország–Franciaország, 20.30
Szeptember 6.:   Magyarország–Litvánia, 17.15
Szeptember 7.:    Magyarország–Németország, 20.30

Címlapfotó: BB1.hu

Szólj hozzá!

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést