Egy kukoricaföldön találtak második világháborús robbanótesteket Győr-Moson-Sopron megyében

Fehér Buda 2022-07-29 17:02:06
Mezőgazdasági munkák során kerültek elő a robbanóeszközök.

Második világháborús robbanótesteket találtak egy kukoricaföldön Jánossomorjánál - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede pénteken Facebook-oldalán. A Győr-Moson-Sopron megyei település külterületén mezőgazdasági munkák során kerültek elő az eszközök. A rendőrségi bejelentést követően a honvédség tűzszerészei fémkereső műszer segítségével átvizsgálták a területet - írja az MTI.

A katonák két ki nem lőtt 76 milliméteres szovjet páncéltörő gránátot és egy azoknál kisebb űrméretű hasonló szerkezetet találtak. Érdekességként megjegyezték, hogy a fémkereső műszer jelzései nyomán számos repeszdarabot, valamint korrodált fémlemezt ástak ki a földből. Utóbbiak talán egy T-34-es szovjet harckocsi szétszakadt elemei lehettek, amelyet találat érhetett a harcok során - írta bejegyzésében a tűzszerész ezred.

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.