Azért késik a győri parkolódíjak emelése, mert át kell állítani az automatákat

Pintér Bence 2022-07-28 11:04:00
Augusztus elejére elkészülhetnek vele, és egyszerre tud üzembe állni minden fronton az új díjrendszer.

Borsi Róbert fideszes önkormányzati képviselő világította meg a választ arra a kérdésre, hogy miért lehet az, hogy bár július elsejétől érvényes a rendelet, mégsem drágult egyelőre a győri parkolás:

A veszélyhelyzetre korábban meghirdetett szabályozások alapján, a mostani rendeletmódosítás 2022. július 1-jét megelőzően nem léphetett életbe, tekintettel a díjváltozásokra. Az elmúlt időszakban több alkalommal volt már arra példa, hogy a veszélyhelyzeti intézkedések – akár az utolsó pillanatban is – meghosszabbításra kerültek, ezért célszerű volt kivárni azt, hogy a változtatásokat tiltó jogszabály hatályát veszítse. A megrendeléseket és a módosítások elvégzéséhez szükséges „beavatkozásokat” a Győr-Szol Zrt. csak ezt követően élesítette.

Győrben jelenleg három típusú parkolóautomata üzemel. Típustól függően különböző módokon történik ezek átprogramozása. A legrégebbi eszközökben chip cseréjével (melyet meg kell hozzá rendelni), a másik két esetben távvezérléssel vagy helyszíni programozással. Ezen túl szükséges módosítani a díjakat pl. Nemzeti Mobilfizetési Zrt-nél is, ez utóbbi esetben is átfutási idővel kell számolnunk. A cél az volt, hogy a változtatásokat egyszerre, egy időben lehessen élesíteni és ne fordulhasson elő például olyan helyzet, hogy az egyik utcában még a régi díjakon, a másikban pedig már az új áron lehessen parkolni.

A posztból ráadásul még az is kiderült, hogy mindezt augusztus elejére várhatóan sikerül elvégezni, tehát augusztustól számíthatnak a győriek a megnövelt parkolódíjak bevezetésére.

Korábban arról írtunk, hogy forrásaink szerint a technikai kérdések mellett pénzhiány is hátráltatja az új parkolási díjak bevezetését – a fenti folyamatok ugyanis nyilván pénzbe kerülnek –, arról azonban nem ejtett szót a képviselő, hogy pénzügyi problémák is akadályozták volna az új rezsim bevezetését – igaz nem is cáfolta azt.

Címlapképünk illusztráció, fotó: MTI/Máthé Zoltán

Szólj hozzá!

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.