Bezár a körmendi Novanni Pizzéria & Kebab, nem tudnák kitermelni az alapanyagok és a rezsi áremelkedését

Nagy Donát 2022-07-26 07:34:00
A tulajdonos számokkal levezetve jelentette be, hogy nincs tovább, ez az utolsó hét.

Egy olyan dolgot kell most megtennem amit már hónapok óta érzek, amit már hónapok óta fontolgatok

– kezdi a bejelentést a körmendi Novanni Pizzeria & Kebab, majd hozzáteszik:

Kevés ember van aki nem venné észre ezt az inflációt, az anyagbeszerzés és a rezsiköltségek is halmozódtak, szinte minden 3x annyiba kerül mint pár évvel ezelőtt. Csak pár egyszerű példa ,hogy mindenki megértse, mire is gondolok.

A sajt példáján vezetik, mekkora az áremelkedés:

1 kg sajt 2019-ben 1290,-Ft-ba került
1 kg sajt 2022-ben 3240,-Ft-ba kerül
Heti szinten 100 kg sajt fogy el átlagosan 1 pizzériában. Ez annyit jelent, hogy 
2019-ben 1 hónap alatt 516.000 Ft volt a sajt 
2022-ben 1 hónap alatt 1.296.000 Ft a sajt 
780.000 Ft a különbség csak a sajtnál, ami 1  a sok közül ! 

Hamar rátérnek a lényegre is:

Ezt már nem tudjuk tovább beépíteni a forgalomba, hiszen 3.000 Ft lenne egy kebab 5.000 Ft pedig a pizza... ennyiért senki nem fogja megvenni, ezzel tisztában vagyok.  

Ezért úgy döntöttem , hogy 2022.07.31-én, vasárnap bezárom a Körmendi Novanni Pizzéria & Kebab üzletem!

Sok mindent írhatnék, hiszen tengernyi dolog történt az elmúlt években. 10 év után elsőként sikerült Körmenden elindítani egy üzletet, ami évekig helyt állt és fel tudta venni a versenyt Körmenden a többi üzlettel, amik már évek óta ismert es jól működő vendéglátó egységek.

Az étteremnek ez lesz az utolsó hete.

Ezen a héten még nyitva tartunk személyesen én fogok ott állni minden nap és várni az utolsó rendeléseket.

Örök életemben pozitív ember voltam és mindig a dolgok jó oldalát szoktam nézni, minden dolog vége egy új dolog kezdete.

Címlapkép: Novanni Pizzéria & Kebab Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.