Győrben sem lesz tűzijáték

Nagy Donát 2022-07-22 07:12:00
De nem a gazdasági nehézségek miatt.

Dézsi Csaba András, Győr polgármesterének tűzijáték-ellenessége nincs ok-okozati összefüggésben a gazdasági helyzettel, írja a Telex. A nemrég közölt Facebook-bejegyzésében ugyanis aláhúzta, hogy az állatok védelmében nem engedi a tűzijátékot Győrben.

2,5 éve, amióta én vagyok a polgármester, azóta nincs tűzijáték Győrben. Ennek semmi aktuális politikai üzenete nincs. Egyszerűen az állatok védelmét szolgálja.

– írja Dézsi, majd a lapunkból származó cikk fotóját is illusztrációnak használja.

Utóbbi azért is bájos, mivel a közpénzből fenntartott Győrplusz oldalán a korábban felvett interjúit nem lehet visszahallgatni, így az ott elhangzottakra, ígéretekre, kijelentésekre rákeresni sem lehet. A talán közfeladatnak is nevezhető munkát így időnként portálunk kénytelen elvégezni – ennek ellenére oldalunkra propagandasajtóként, munkatársainkra pedig provokátorként hivatkozik a polgármester.

Fotó: Dézsi Csaba András Facebook

Dézsi egyébként a tűzijátékellenességét már a Borkai Zsolt szexvideós bukása után indított kampánya idején sem rejtette véka alá; akkor szavazást kezdeményezett a durrogtatásról, amelyre két választ lehetett adni: „kicsit nemet” és „nagyon nemet”, a megszokott tűzijáték megtartása nem volt a lehetőségek között. Dézsi 2019. december 28-án leszögezte:

Polgármesterré választásom esetén – tekintettel a számos balesetre és a házi- és a városban vadonélő állatokra gyakorolt sokkoló hatásokra – a tűzijátékok korlátozását, illetve teljes betiltását tervezem. Korlátozás vagy teljes betiltás.

Szólj hozzá!

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.