A győri katás demonstráció után a tüntetők lezárták a Szent István utat

Papp László Tamás 2022-07-19 19:27:00
Az utat korábban lezáró tüntetők közül nagyjából húszan mentek a Király utcai Fidesz-székházhoz, ahol kitettek egy Miniszterbérstopot feliratot. Kövesse velünk az eseményeket.

21:30 - A tömeg oszlásnak indult, távozóban még beszélgetnek egymással. Mi is búcsúzunk, köszönjük az eddigi figyelmet!

21:27 - Városrendészek érkeztek a Fidesz-székházhoz, de nem a tüntetők miatt. A gyülekezés kezd afterpartyba fordulni.

21:16 - A tüntetők közül úgy húszan vannak a Fidesz-székháznál. A hivatalos tüntetés feloszlott. Kitettek egy Miniszterbérstopot feliratot, rapzene bömböl. Aztán a Baszódjál meg KDNP.

 

 

 



20:48 - Bagó Bernadett lezárta a tüntetést, arra kérte a demonstrálókat, menjenek haza. Viszont értesülésünk szerint egyes tüntetők a Király utcai Fidesz-székházhoz akarnak menni.

20:46 - "Nem a rendőrök a rosszfiúk" - csitítják az egyik tüntetőt.

20:43 - A Himnuszt énekli a tömeg.

20:40 - Pollreisz Balázs MSZP-s önkormányzati képviselő is odament a rendőrökhöz.

 

20:35 - Bagó Bernadett egy rendőrrel tárgyal. Azt mondta a rendőr, nem tarthatnak spontán gyűlést, fel lesznek jelentve.

 

20:28 - "Mi a faszért nem megyünk a kibaszott hídra?" - kérdi Bagó Bernadett. A tömeg a híd felé indul. A híd felé vezető utat a rendőrök lezárták.

 
 

20:23 - A tömeg az Árkád-körforgalomhoz ért. "Aki dudál, velünk van!" - kiáltják.

"Zárjuk le a hidat!" - mondják.

 

20:17 - "Foglaljuk el a parlamentet a jövő héten, mint Amerikában a Fehér Házat." - mondja egyikük. (Ott a Capitoliumot foglalták el - A szerk.)

20:10 - A rendőrök nem engedik tovább a tömeget az Árkád felé. A járdán mennek tovább, a rendőrség pedig filmez rendületlenül.

 

20:07 - A tömeg a Nádor aluljáróhoz ért, úgy döntöttek, tovább mennek egyenesen, a Szent István úton az Árkád felé. A rendőrség a tömeget az úttest elhagyására szólította fel.

20:00 - "Mi a terv?" - kérdezi az egyik tüntető. "Foglaljunk el valamit, ami nagyon fontos!" - válaszolja a másik.

 

19:55 - A tömeg a Nádor-aluljáró felé indul. A rendőrök követik és videózzák őket.

"Bátya, ilyen Győrben még nem volt!" - mondta korábban az egyik tüntető a Szent István úton. Hát, ilyen tényleg nem.

19:52 - Mentő jött, amit átengedtek a tüntetők.

 

19:50 - Bagó Bernadett azt mondta: akár addig is maradnak, amíg az Orbán-kormány le nem mond. Közben összeírták a követeléseket:

 

19:40 - "Írjuk le a kibaszott követeléseinket a kormánynak!" - biztatta a fiatalokat szókimondóan a momentumos Bagó Bernadett.

 

19:20 - A győri Bisinger-ligetben történt katás tüntetés után a tömeg egy része a Szent István út híddal szembeni részéhez vonult, és lezárta annak mindkét oldalát, csak a híd irányába tudnak az autósok kanyarodni. A buszokat viszont átengedték.

 

Fiatalok egy csoportja ült le az út közepére.

Fotó: Papp László Tamás

Fotó: Papp László Tamás

A Bisinger-ligetbeli katás demonstrációról holnap részletes tudósítást közlünk.

Szólj hozzá!

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.