Új polgármestert választottak meg Kondorfán

Nagy Donát 2022-07-18 06:33:00
A Vas megyei településen a képviselőtestület belső ellentétei miatt kellett időközi választást tartani.

Takács Róbertet választották meg polgármesternek a vasárnap megtartott időközi választáson a Vas megyei Kondorfán – közölte az MTI-vel a település jegyzője.

Markó László elmondta: 271-en járultak az urnához, 269 szavazat volt érvényes és kettő érvénytelen. A független Takács Róbertre 163-an szavaztak, ellenfele, a szintén független Gaál Ferenc, az előző polgármester 103 szavazatot kapott.

Hozzáfűzte: a négy képviselői mandátumért hatan indultak, valamennyien függetlenként vállalták a megmérettetést. Képviselő lett Bödő Zoltán, Fábián Csaba, Herczeg Csaba Zsolt, Jasznyeva Nagyezsda Vlagyimirovna.

A névjegyzékben szereplő 430 választópolgárból 271-en szavaztak (63 százalék), ebből 257 szavazólap volt érvényes a számolásnál.

Kondorfán azért kellett időközi önkormányzati választást tartani, mert az előző képviselőtestület, amely belső ellentétek miatt nem tudott együtt dolgozni, 2020. október 9-én kimondta feloszlását.

Szólj hozzá!

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.

Távozik a Győr+ Média vezérigazgatója

A médiacég közleményben tudatta, hogy Kolossváry Balázs visszatér a Blikkhez.

Győrben is megvehetik a lakók a legalább 15 éve bérelt önkormányzati lakásokat

Az Otthon Start Program segítségével, a piaci ár 90 százalékáért.