LMP: Mentesüljenek a fogyatékossággal élők az energia piaci árának megfizetése alól!

Fehér Buda 2022-07-18 16:30:25
A párt felszólítja a kormányt, hogy ne hagyja magára az amúgy is nagy szegénységi kockázatnak kitett fogyatékossággal élőket.

Nemrég érkezett szerkesztőségünkhöz az LMP, közleménye, amelyben arról írnak, felszólítják a kormányt, hogy ne hagyja magára az amúgy is nagy szegénységi kockázatnak kitett fogyatékossággal élőket. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

Mentesüljenek a fogyatékossággal élők az energia piaci árának megfizetése alól!

Az LMP - Magyarország Zöld Pártja felszólítja a kormányt, hogy ne hagyja magára az amúgy is nagy szegénységi kockázatnak kitett fogyatékossággal élőket, és mentesítse őket az energia piaci árának megfizetése alól. 

A zöldpárt támogatja a MEOSZ felhívását, melyben azt kérik a kormánytól, hogy ne vezessék be az áram és a földgáz átlagfogyasztás feletti felhasználása esetén a piaci ár alkalmazását a fogyatékossággal élő emberek, illetve a velük egy háztartásban élő családtagjaik számára. 

A fogyatékossággal élő emberek számos, a fogyatékosságukból adódó többletkiadással szembesülnek a mindennapjaik során. Sok esetben a létfenntartásuk is veszélybe kerül, hiszen közülük sokan nem tudnak takarékoskodni az energián. Ők naponta olyan, az életfunkciók fenntartásához, javításához szükséges eszközöket használnak, mint pl. lélegeztetőgép, inhalátor, elektromos ágy, betegemelő, elektromos kerekesszék, melyek fokozott energiafelhasználással járnak, és takarékossággal nem tudják csökkenteni az energiafelhasználást. 

Mindezek mellett nem elhanyagolható az sem, hogy a fogyatékossággal élő emberek jelentős része az állapota, az oktatási és munkavállalási lehetőségek korlátozottsága, a közlekedés valamint az épített környezet akadálymentességének hiánya miatt egész napjukat, vagy napjuk jelentős részét otthonukban töltik. Ezáltal nyilvánvalóan több áramot és földgázt fogyasztanak, mint azok, akik napközben dolgoznak vagy tanulnak. 

A kormányzati intézkedéssel megemelt árak megfizetésére sok esetben nincs anyagi lehetőségük, ezt az anyagi többletterhet már nem bírják el.

Ezért az LMP azt követeli a kormánytól, hogy a fogyatékossággal élők mentesüljenek az energia piaci árának megfizetése alól.

Ungár Péter,
az LMP frakcióvezetője

Hohn Krisztina,
az LMP népjóléti és családügyi szakszóvivője

 

Szólj hozzá!

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.