Az adó- és rezsiáremelések sem mozgatták meg a szavazókat

Nagy Donát 2022-07-18 06:22:31
Tegnap Szentendrén tartottak időközi önkormányzati választást, ahol ugyan szavazó nem volt sok, de kétharmaddal nyert a Fidesz-KDNP jelöltje.

Szabados András a Fidesz-KDNP jelöltje csaknem kétharmados aránnyal megnyerte Szentendrén az időközi önkormányzati választást a 10-es számú választási körzetben (Petyina, Tyúkosdűlő, Derecske, Papsziget és Boldogtanya) – közölte internetes oldalán a Nemzeti Választási Iroda (NVI).

Az NVI szerint a három induló közül Szabados Andrást a Fidesz-KDNP jelöltjét 332 szavazattal, 65 százalékkal választotta önkormányzati képviselővé Szentendre város lakossága.

Puskás Réka, a Társaság az Élhető Szentendréért (TESZ) egyesület jelöltje 147 szavazatot, 28,8 százalékot kapott, Bürger Zoltán a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) jelötje 31 szavazatot, 6 százalékot szerzett.

Az időközi önkormányzati választásra azért került sor, mert a korábbi képviselő, Almási Csilla, aki a TESZ jelöltjeként lett képviselő, 2020. december 17-én lemondott képviselői mandátumáról.

A választásra jogosult 2 773 választópolgár 18 százaléka vett csak részt a szavazáson.

Szólj hozzá!

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.