Tizennégy mexikói tengerészgyalogos meghalt egy mexikói drogbáró elfogásakor történt helikopterbalesetben

ugytudjuk.hu 2022-07-16 10:09:34
Rafael Caro Quinterót az amerikai drogellenes ügynökség egyik munkatársának meggyilkolása miatt az Egyesült Államokban is körözték.

Elfogták Rafael Caro Quintero drogbárót Mexikóban, akit az amerikai drogellenes ügynökség egyik munkatársának meggyilkolása miatt az Egyesült Államokban is köröztek - közölte a mexikói haditengerészet helyi idő szerint pénteken.

A művelet során legkevesebb tizennégy mexikói tengerészgyalogos életét vesztette, mert lezuhant a helikopterük a közép-amerikai ország északi részén - ismertették. A szerencsétlenséget - amelynek okát egyelőre nem tudni - egy ember élte túl.

A haditengerészethez tartozó Black Hawk helikopter Quintero elfogásában vett részt, az őt szállító repülőgépet kísérte.

Quintero alapította Mexikó első nagy drogkartelljét, a Guadalajara kartellt. A férfire a Sinaloa állambeli Choix-ban bukkantak rá egy nyomkövető kutya segítségével. Az Egyesült Államok az amerikai drogellenes ügynökség (DEA) egyik munkatársa, Enrique Camarena Salazar 1985-ös meggyilkolása miatt körözte a férfit.

Quintero 2013 óta szökésben volt, miután egy mexikói bíróság eljárási hibákra hivatkozva 28 év után, idő előtt szabadlábra helyezte. A drogbárót eredetileg negyven év börtönre ítélték, mert az utasítására elrabolták, megkínozták és megölték Enrique Camarena Salazart. Bár a mexikói legfelsőbb bíróság semmissé tette a Quintero elengedéséről szóló ítéletet, addigra a drogbáró eltűnt a hatóságok szeme elől. A washingtoni külügyminisztérium húszmillió dolláros vérdíjat tűzött ki a fejére.

Merrick B. Garland amerikai legfőbb ügyész megköszönte a mexikói hatóságoknak a 69 éves Quintero elfogását. A mexikói államügyészség közleményében azt írta: a drogbárót a szigorúan őrzött Altiplano börtönbe szállították, később döntenek kiadásáról az Egyesült Államoknak.

Néhány nappal korábban Andrés Manuel López Obrador mexikói államfő hivatalos látogatást tett Washingtonban Joe Biden amerikai elnöknél. Elemzők szerint Quintero elfogása gesztusaként értelmezhető Mexikó részéről.

Szólj hozzá!

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.