Éremeséllyel utazik az oregoni atlétikai világbajnokságra a szombathelyi Halász Bence

ugytudjuk.hu 2022-07-14 08:26:05
A Szombathelyi Dobó SE kalapácsvetője már az első napon, pénteken dobókörbe lép.

Kétfős magyar minicsapat vesz részt a pénteken Eugene-ben kezdődő szabadtéri atlétikai világbajnokságon, de éremszerzésre így is van esély.

A pandémia miatti halasztások következtében idén vb-t és Eb-t is rendeznek a nyáron, a hazai szakvezetés pedig úgy döntött, hogy a müncheni kontinensbajnokság a fontosabb, mivel helyszínében és időpontjában sokkal jobban modellezi a 2023-as budapesti vb-t.

Így az oregoni csúcseseményre hiába szerzett 23 magyar versenyző indulási jogot, közülük csak a kalapácsvető Halász Bence és a hétpróbázó Krizsán Xénia utazott az Egyesült Államokba. Mindkettejükkel szemben a nyolc közé jutás az elvárás, de a dobogós eredmény sem kizárt, főleg a Szombathelyi Dobó SE nehézatlétája esetében.

A vb- és Eb-bronzérmes Halász - aki már az első napon dobókörbe lép a selejtezőben - idén jó formában versenyzett, azonban a bűvös 80 méteres határt még nem sikerült átlépnie. Márpedig az újabb vb-medálhoz várhatóan erre szükség lesz, ugyanis idén már hatan is dobtak ennél nagyobbat. A 24 éves Halász 79,86 méteres ezévi legjobbjával a nyolcadik a világranglistán, az előtte lévők közül két orosz kalapácsvető viszont nem lesz ott Eugene-ben.

A fedett Eb-bronzérmes Krizsán Xénia idén még nem teljesítette a hétpróbát, így nagy kérdés milyen teljesítményre lesz képes a 19 fős mezőnyben. A 29 éves többpróbázó a 2015-ös és a 2017-es vb-n is a kilencedik helyen végzett, ha a tavalyi, Götzisben elért 6651 pontos országos csúcsa körüli eredményt produkál, ott lehet az élmezőnyben. 

A 9 órás időeltolódás miatt magyar idő szerint késő délután kezdődik a program, a döntőkre pedig hajnalban kerül sor. Így Halász Bence pénteken este kezd a kalapácsvetés selejtezőjében, a hétpróba első számát, a 100 méteres gátfutást pedig vasárnap 19.35 órakor rendezik.

A magyarok eddig 14 érmet szereztek a világbajnokságokon, hetet kalapácsvetésben. Az arany még hiányzik a gyűjteményből.

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.