Negyedik hónapja nem fizet dolgozóinak a csornai napelemgyár

Pintér Bence 2022-07-13 15:11:35
Az érintettek pertársaságot alapítanak.

A csornai napelemgyár, a EcoSolifer Heterojunktion Kft. ötvennégy, állásidőn lévő alkalmazottja pertársaságot alapított, hogy (eddig) három havi járandóságához hozzájusson – derült ki az Új Szó Nálunk cikkéből. A Győr-Moson-Sopron megyei városban szerda délelőtt Kordás László DK-s parlamenti képviselő, volt szakszervezeti vezető tartott sajtótájékoztatót.

A sajtótájékoztatón kiderült: ötvennégy dolgozó március óta nem kapta meg járandóságát, emiatt pertársaságot alapítottak, s jogi eljárás keretében szeretnének hozzájutni pénzükhöz. Negyedik hónapja nem kapnak bért, két hónapig még dolgoztak, most állásidőn vannak, ami annyit jelent, hogy munkaviszonyuk folyamatos, így a fizetés most is jár nekik – írja az Új Szó Nálunk.

A képviselő elmondta, hogy Palkovics László miniszterhez fordult, ennek nyomán elindult egy vizsgálat.

Szerinte addig is a kormánynak meg kellene nyitnia a bérgarancia alapot, melyből rendezhetnék a dolgozók fizetését, majd az állam behajthatja ezt az összeget később a cégen.

A Mérce.hu korábbi cikke szerint a napelemgyárba nyolc éve önti a pénzt az állam:

A projekt indulásakor, 2014-ben 1 milliárd forintos egyedi támogatásban részesült a kormány által, majd ezt követően a napelemgyárat további 1,9 milliárd forint uniós támogatásra érdemesítették. A 15 milliárd forint költségűre tervezett beruházáshoz az állami Eximbank Zrt. kölcsönt  is nyújtott, összesen 22,4 millió euró erejéig. Négy évvel később a napelemgyár még mindig nem készült el, ezért a kormány másik bankja, a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. vette át az EcoSolifer hitelezését úgy, hogy a kölcsön keretét 40 millió euróra emelte. A lépést azzal indokolták, hogy jelentősen megnőtt a kereslet a napelemek iránt, és megduplázták a tervezett gyártókapacitást.

A külföldi tulajdonú cég végül 18,9 milliárd forintos beruházását 2,12 milliárd forinttal támogatta a kormány, maga Palkovics is részt vett az átadóján 2020 végén.

Nyitókép: Globetrotter19 / Wikimedia Commons

Szólj hozzá!

Nem volt kapásuk, ezért a tó vizének leeresztésével jutott halhoz öt horgász Somogyban

Az iszapban talált halak közül hazavittek, amennyit elbírtak, a többit hagyták elpusztulni.

Jogsi nélküli bekábítózott sofőrt csíptek el a rendőrök Győrben

Nem csak az új kenyeret fogyasztotta augusztus 20-án.

V.Németh Zsolt: Semmi jele annak, hogy a Fidesz helyettem mást indítana

Gyorsan tisztázta a Vas03-as választókerület képviselője a sajtóértesüléseket.

Hogyan válassz órát? Stílus és funkcionalitás egyensúlya

Gondoltál már arra, milyen órát kellene választanod?

A szombathelyi 11-es Huszár úti parancsnoki épület további működését is magával ránthatja a “kis” Waldorf csődje

Az iskola több mint 8 millió forint bérleti díj adósságot halmozott fel. Az épületben leszerelték a gázórát, ha október közepéig nem fizetik ki a gáztartozást, az épület ellehetetlenül.

2 év múlva már kutatók érkezhetnek Kőszegre, az ENSZ Egyetem új intézményébe

A remények szerint addigra elkészül a volt MÁV gyermekotthon 16 milliárdos fejlesztése is. De ha nem, az sem fogja akadályozni a munkát.

Szúnyogot gyérít ma a Győr-Szol

Az esti órákban jön a melegköd. 

Elkapkodták a jegyeket az ETO, Rapid Wien elleni csütörtöki, Konferencia-liga visszavágójára

Teltházas lesz a vendégszektor Bécsben, a kupában pedig az Érd az ellenfél. 

Hogyan válasszunk tökéletes esküvői ékszert?

Az esküvőd napján az öltözeted fontos részletét képezik az ékszerek is, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy valóban felejthetetlen legyen a megjelenésed.

Csatornajavítási munkák miatt lesz forgalmirend változás Győrben a Nagysándor József utcában

Megértést és türelmet kér a Pannon Víz, várhatóan 5 hétig tart a munka.