Maroknyi tömeg vonult Szombathelyen a Fidesz iroda elé, hogy tiltakozzon a kata módosítás miatt

Farkas Bazsi 2022-07-13 21:13:00
A felszólalók életszerű példákkal mutatták be, hogy mi várható majd ezután.

Ahogy azzal első perctől kezdve az Ugytudjuk.hu is foglalkozott: két nap alatt darálta be a kata adózási rendszer módosítását a parlament fideszes többsége.

A dolog rövid lényege annyi, hogy amíg eddig egy előre számítható és kiszámítható rendszerben adóztak a katások, addig ezután egy drágább és előre sokkal nehezebben tervezhető adórendszerre kell majd átállniuk.

De a közvéleményt nem csak ez, hanem az is felhergelte, hogy egy közel 450 ezer adózót érintő módosítást szakmai és társadalmi vita nélkül, két nap alatt jóváhagyta a kormány.

Szombathelyen a Borostyánkő áruháztól a Fidesz irodáig sétált át az 50-60 fős tömeg. Itt pedig a Momentum helyi elnöke Nagy Donát, megyei elnöke Lukács Dániel, valamint Szuhai Viktor (Éljen Szombathely!) tanácsnok és László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester mondott beszédet. 

A tüntetők ezután levelet hagytak Hende Csabának, amelyben azt kérték, járjon közbe Novák Katalin köztársasági elnöknél annak érdekében, hogy a változtatást ne szignózza. 

Végül krétával írták fel az aszfaltra a tüntetők a foglalkozásukat, amely a kata szabályozás változtatása után kiszámíthatatlanabb megélhetést biztosít eztán.

A változtatás szeptember 1-vel lép életbe. 

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.