Energiavészhelyzetet hirdetett a magyar kormány

Farkas Bazsi Pintér Bence 2022-07-13 15:44:00
Hétpontos cselekvési tervet dolgozott ki az országvezetés, az átlagnál többet fogyasztók túlfogyasztására nem lesz érvényes a rezsicsökkentés.

Gulyás Gergely a mára meghirdetett váratlan Kormányinfón bejelentette, hogy a háború, és a „háborúra adott szankciós válaszok” miatt Európa energiaválságban van, drasztikusan nőnek az energiaárak,

ezért a kormány energiaveszélyhelyzetet hirdet, hét pontból álló intézkedési tervet fogad el.

Ezek a következők:

  • Magyarország másfél milliárd köbméterről kétmilliárd köbméterre emeli a hazai gázkitermelést, bár szakmai vita van róla, hogy ez mennyire lehetséges, de a kormány szerint lehetséges;
  • a kormány felhatalmazta Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminisztert, hogy további gázkészleteket szerezzen be, jelenleg a tárolók 44 százalékon állnak;
  • a kormány kiviteli tilalmat rendel el az energiahordozókra és a tüzifákra, kivétel a bértárolás;
  • a kormány az év végéig jelentősen fokozza a lignitkitermelést, tehát a szénbányászatot;
  • a Mátrai Erőmű blokkjait minél hamarabb újra kell indítani;
  • a biztonságos áramellátás fenntartására a Paksi Atomerőmű üzemidejének meghosszabbítását kezdeményezik;
  • aki az átlagnál többet fogyaszt az már nem rezsicsökkentett áron, hanem piaci áron fogják fizetni a gáz árát.

Ennek határa villan esetében 210 kilowatt/hó, földgáz esetében 144 köbméter/hó. Gulyás szerint a háztartások háromnegyedét nem érinti a változás. Németh Szilárd kormánybiztos elmondta, hogy ezzel megvédik a rezsicsökkentést. Németh Szilárd kormánybiztos elmondta, hogy a nagycsaládosoknak emellett magasabb lesz egyébként a limit a gáz esetében.

Kiderült: van terv arra, hogy ha nem lenne elég gáz télre Magyarországon, de ezek között az utolsó, hogy a nyugat-európai országokhoz hasonlóan olyasmiket tanácsoljanak a magyar családoknak, hogy tekerjék lejjebb a fűtést.

Az ATV kérdésére, miszerint miért fogadták el a KATA átalakítását egy nap alatt, miköben az Európai Bizottsággal épp abban fognak megegyezni, hogy ilyet nem csinálnak, Gulyás Gergely elmondta: a megállapodást még nem írták alá. Utána majd aszerint fognak eljárni. Szerinte egyébként remek dolog, hogy a jogellenes tüntetést nem verték szét a rendőrük emberek szemét kilőve, mint tették azt jogos tüntetésekkel baloldali kormányok alatt.

Gulyást később többen is megkérdezték arról, hogy miért kellett ezt ilyen gyorsan megszavazni, de minden egyes alkalommal azzal hárította el a kérdést – nem válaszolva –, hogy a KATA-t nem úgy használták az emberek, ahogy azt a kormány kitalálta, és ezért vissza akartak térni az eredeti formához.

Cikkünk folyamatosan frissül. 

Szólj hozzá!

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.