Ungár: a kormány a multik profitját védi a futár, a fodrász, a festő, a villanyszerelő, a pedagógus, a szociális munkás megélhetésével szemben

Papp László Tamás 2022-07-12 16:28:15
Az LMP frakcióvezetője szerint az Audi magyarországi leányvállalata több mint 4000 ezer milliárd forint nyereséget utalt haza az anyacégnek. Ez több, mint amennyi bevétel a KATA-ból valaha volt.

Megszületett a döntés. A mai napon a kétharmados kormánytöbbség alig 24 órával a beterjesztés után, szeptemberi hatállyal gyakorlatilag megszüntette a KATA adózást, lehetetlen helyzetbe hozva ezzel minden felkészülés nélkül egy súlyos gazdasági válság közepén több százezer kisvállalkozót

írja Facebook-posztjában Ungár Péter.

Ezzel egyszerre leszavazták azon költségvetési módosító javaslatunkat, amelyik visszaállította volna a társasági adó felső kulcsát, hogy a legnagyobb, legtöbb profitot termelő cégek vállaljanak kicsit többet a válság terheiből. Csak két adat: a MOL csak a tavalyi év utolsó negyedévében 300 milliárd forintos profitot termelt, ami több, mint a KATA-ból befolyó éves bevétel. Az Audi magyarországi leányvállalata pedig már több mint 4000 ezer milliárd forint nyereséget utalt haza a német anyacégnek. Ez több, mint amennyi bevétel a KATA-ból valaha volt a magyar költségvetésnek.

Ezeknek a cégeknek az elmúlt években évről évre csökkentette az adóterhét a Fidesz,

és még most a válságban sem volt hajlandó növelni

– fogalmazott a zöld párt frakcióvezetője.

Vannak a szavak, és vannak a tettek: ma az utóbbival bizonyította be a Fidesz és a KDNP frakciója, hogy Magyarországnak olyan kormány van, amelyik a multinacionális cégek profitját védi a futár, a fodrász, a festő, a villanyszerelő vagy a pedagógus és a szociális munkás megélhetésével szemben. Nekem meggyőződésem, hogy a magyar emberek többsége ezzel nem ért egyet. Nem kéne nekünk ellenzéki politikusoknak újra megtenni azt a szíveséget, hogy újra olyan dolgokról beszélünk, ahol a többség a Fidesszel ért egyet. Ahogy kellő szerénységgel most azt is be kell látnunk, hogy most sokkal inkább a nagyon is létező társadalmi felháborodás mögé és nem elé kell állnunk. Mi az LMP-ben így fogunk eljárni

– zárta bejegyzését Ungár.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.