Gerinckímélő okos székekkel készül a nemzetközi piacra a halastói Gaálhab Kft.

Farkas Bazsi 2022-07-10 08:22:52
141 millió forint pályázati pénzt kapott a vasi cég a cél eléréséhez.

Irodai és otthoni gerinckímélő "okos székekkel" szeretne belépni a nemzetközi piacra a Vas megyei Halastón alapított Gaálhab Kft., elképzeléseik valóra váltásához a magyar kormányzat a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban több mint 141 millió forint pályázati támogatást nyújtott - közölte a cég az MTI-vel.

Saját fejlesztésű, Calm Spine Furniture bútorrendszerüket magyar és nemzetközi szabadalommal, és dizájn oltalommal szeretnék védeni, emellett pedig növelni kívánják meglévő matrac és bútorgyártási kapacitásaikat is - írták a közleményükben.

A Vas megyei Halastó községben található, teljes egészében magyar családi tulajdonban lévő vállalkozás alapjait Gaál Zoltán 1989-ben  egyéni vállalkozóként rakta le, folytatásaként 1997-ben jött létre a Gaál Szivacsfeldolgozó Kft, amely 2011-től a Gaálhab Szivacsfeldolgozó Kft nevet vette fel.

Alapításuktól kezdve a fő tevékenységük a poliuretán hab feldolgozása volt, beszállítói lettek több hazai a kárpitos bútorgyártóknak, párnagyártóknak, valamint a csomagolóiparnak - fűzték hozzá.

A Gaálhab Kft-nél jelentős innovációs tevékenység zajlik, amelyet az elemes ülőbútor rendszerek fejlesztésében szeretnének kiterjeszteni. Terveik között szerepel egy megfizethető közép és felsőkategóriás ülőgarnitúra család kifejlesztése és piaci bevezetése - jegyezték meg a közleményben.  

A több mint ötven embert alkalmazó vasi cég az elmúlt öt évben, évente nettó 700 millió forint körüli árbevételt ért el, 2021-ben pedig árbevételük már meghaladta a 800 millió forintot, nyereségük pedig a 2020-as 13,6 millió forintról 54 millió forintra emelkedett - közölték.

A cég által felvett hitelek és egyéb kötelezettségek a folyamatos fejlesztés mellett is 390 millió forintról 285 millió forintra csökkent, miközben saját tőkéjüket 350 millió forintról 405 millió forintra növelték.

A Gaálhab Kft. ugyancsak a GINOP-ban 2018-ban humánerőforrás fejlesztésre 34,9 millió forint, informatikai rendszerük fejlesztésre 16,6 millió forint pályázati támogatást nyert el - tájékoztattak.

Szólj hozzá!

Ezerrel irtják a rágcsálókat Szombathelyen

Ügyeljen mindenki a kihelyezett méregre.

Autógumi szerelése: miért fontos a biztonságos közlekedés érdekében?

Az autógumik elhanyagolhatatlan szerepet játszanak a járművek stabilitásában és biztonságában, hiszen ők biztosítják az egyetlen érintkezési pontot az út és az autó között.

Fiatalkorúak raboltak ki kiskorúakat Szombathely belvárosában

A megfélemlített kiskorúak 5 ezer és 9 ezer forint közötti összegeket, illetve mobiltelefont adtak át a két vádlottnak.

“Lehet, hogy még látod éppen, ahogyan a gépem egy felhőn száll!”

Öt évre titkosítják Orbán Viktor külföldi útjait, a közpénzes utazások sem lesznek nyilvánosak. 

435. az ETO FC Győr a labdarúgó klubcsapatok világranglistáján

Szép teljesítmény ez, ha azt nézzük, hogy 2 éve még az NB II.-ben játszott a csapat.

Fegyelmi eljárást indított a Magyar Kézilabda Szövetség a Győr-Fradi meccsen kifeszített molinó miatt

A Ferencváros szurkolói azt írták a drapira, hogy minden győrit gyűlölnek.

Hogyan törd fel a területvédekezés gyenge pontjait?

Gondolkodtál már azon, mi történik, amikor egy focimeccsen a védekezés során az ellenfél megtalálja a réseket? Nos, a területvédekezésnek is megvannak a gyenge pontjai, amiket az ellenfelek kiaknázhatnak.

“Felmondtam, mert nem bírtam a nyomást, hogy egymást kell megfigyelnünk a munkahelyen.”

Egy volt celldömölki gyámügyi ügyintéző mesélt Magyar Péternek, hogy milyen a rendszer belülről.

18 %-kal vezet a Tisza a Fidesz előtt - állítja a 21 Kutatóközpont

Ez az intézet volt az egyetlen, amelyik pontosan eltalálta az EP-választások végeredményét is. 

Az önkormányzati bérlakásban élők is felvehetik az Otthon Start hitelt Győrben - írta Pintér Bence

A polgármester javaslatát a Fidesz frakció is támogatta, így a lakásbérlők előtt is megnyílt a lehetőség a saját otthonra.

Közös megegyezéssel távozik Teo Hojč, az Egis Körmend vezetőedzője

A csapatot megbízottként Kocsis Tamás másodedző készíti fel a következő meccsre.

Hogyan találd meg a digitális egyensúlyt a hangoskönyvek segítségével?

Szerinted elég időt töltünk a természetben ahhoz képest, amennyi időt a telefonunk képernyőjénél ragadva töltünk el?

Szombathely díszpolgárává választották Gráczer Györgyöt

Így tiszteleg a város a Falco kosárlabda csapatát naggyá tevő ügyvezető előtt.

„A Fidesz nem a háborútól fél. A Fidesz a magyar emberektől fél.” – Tordai Bence szerint rendeleti kormányzással akarják átmenteni a hatalmat

A veszélyhelyzeti jogrend újabb meghosszabbításával a kormánypárt egy választási vereség után is megőrizheti a kontrollt. 

Nemény András: Több forrást és több jogkört az önkormányzatoknak!

A szolidaritási adó csökkentésére, esetleges végképp eltörlésére, és a helyi tömegközeledés központi költségvetésből való támogatására irányuló lobbiba kezdett 10 másik városvezetővel együtt a szombathelyi polgármester.