Helikopterrel ment megnézni a huszárok lovait az új honvédelmi miniszter

Nagy Donát 2022-07-08 08:33:43
Egy klasszikust idézve: nem spórolnak semmin.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf kedden az Állami Ménesgazdaságot látogatta meg Szilvásváradon, hogy szemrevételezze a huszárok lovait, mindezt pedig a honvédség helikopterének segítségével tette, írja a Magyar Narancs.

A spórolást magán kezdő kormány honvédelmi minisztere így felzárkózott a helikopteres belföldi utazásokat preferáló fideszes kormányzati vezetők közé.

Látogatásáról imázséptő videó is készült, amely közösségi oldalán elérhető.

A szemtanúk szerint a honvédségi helikopter nem csak kedden járt Szilvásváradon, ugyanis hétfő kora délután már egy előkészítő próbalandolást is végrehajtott, hosszas körözés után.

A lap megkérdezte a Honvédelmi Minisztériumot, mi indokolta, hogy a levegőben szállítsák a minisztert a látogatásra. Válasz azonban nem érkezett.

A miniszter helikopteres huszárlátogatása napja estéjén derült ki, hogy Szalay-Bobrnoviczky a leggazdagabb kormánytagok közé tartozik, írják. Csak a bankszámláján egymilliárd forint pihen, de papíron további négy céggel is rendelkezik: legértékesebb a London Capital Kft., ezzel vásárolta be magát Garancsi Istvánnal közös vállalkozásba, amellyel öt budapesti kaszinó üzemeltetését vették át. Szalay-Bobrovniczkynek számos ingatlan birtokosa, Tabajdon erdője, Badacsonytomajon háza, a XII. kerületben három ingatlanja van.

A lap információi szerint aki saját költségen kíván ma helikopterezni, annak ezért a 320 kilométeres útért hozzávetőleg 600-700 ezer forintot kellene fizetnie. Így valószínűleg ennyibe került a miniszterelnök látványos látogatása a magyar adófizetőknek is.

Címlapkép: Rosta Tibor / MTI

 

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.