Erdőtűz miatt lezárták a Yosemite Nemzeti Park egy részét

Vágvölgyi Bálint 2022-07-08 15:01:12
A lángok az erdőnek azon a részén csaptak fel, ahol a híres óriás mamutfenyők állnak.

Erdőtűz pusztít a Yosemite Nemzeti Parkban, ezért csütörtökön lezárták a park egy részét a látogatók elől.

A Los Angeles Times jelentése szerint a lángok az erdőnek azon a részén csaptak fel, ahol a híres óriás mamutfenyők állnak, a Mariposa Grove környékén, a park déli részén. A tűz eleinte nyolc hektáron égett, de csütörtök estére a park szóvivőjének tájékoztatása szerint már 60-70 hektárra terjedt át.

A szóvivő elmondta, hogy a park nagy része továbbra is nyitva van, a kirándulók csak a tűz környékén lezárt területre nem mehetnek be.

A tűzoltók a levegőből és a földön is dolgoznak a lángok elfojtásán.

A Yosemite egyik nevezetessége a nemzeti park déli részén található Mariposa Grove, amely körülbelül 500 érett korú óriás mamutfenyőnek ad otthont. A legidősebb a Grizzly Giant nevű fa, melynek korát 1900-2400 évre teszik.

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.