Gulyás Gergely: Azért gyengül a forint mert a gázár mozgatja az árfolyamot

Farkas Bazsi 2022-07-07 12:21:00
Nagyon próbált mindenkit nyugtatni a kancelláriaminiszter, azzal, hogy a magyar gazdaság továbbra is stabil.

10 órás ülésen van túl a magyar kormány, ezt követően tartott kormányinfót Gulyás Gergely kancelláriaminiszter.

A forint gyengüléssel kapcsolatban Gulyás azt mondta, hogy a gázár mozgatja jelenleg az árfolyamot, ezért gyengül az euró az USA dollárral szemben is.

A miniszter azzal nyugtatott mindenkit, hogy a magyar gazdaság továbbra is stabil, fogják tartani a 2022-es tervezett költségvetési hiányt.

Gulyás beszélt az eu-s helyreállítási alapról is. Mint mondta folyamatosan tárgyalnak az Európai Bizottsággal annak érdekében, hogy a visszatartott pénzügyi csomagot megkaphassa Magyarország.

Négy fontos területen elfogadta a kormány az Európai Bizottság ajánlásait az EU-s forrásokkal kapcsolatban: a nemzeti közbeszerzéseknél is 15 százalék lesz az egyszereplős beszerzések aránya. Korrupciós ügyekben az ügyészség döntésével szemben is legyen helye jogorvoslatnak, minden esetben a bíróság mondja ki, hogy megszűnik-e nyomozás, vagy ne történik vádemelés. Elfogadták azt is, hogy a jogalkotásban időt adnak a társadalmi konzultációra, a speciális jogalkotás arányát jelentősen csökkentik. Elfogadták azt is, hogy az uniós források jelentős részét az energiafüggetlenség biztosítására fordítják.

A miniszter elmondása szerint a magyar kormány mindent meg akar tenni azért, hogy minél inkább megvalósuljon az energiafüggetlenség. Amennyiben a magyar költségvetés megkapja az eu-s pénzeket, azokat nagyban e szektor fejlesztésére fogják elkölteni. 

Gulyás szerint ugyan a magyar kormány és a Bizottság már régen közel állna a tárgyalások lezárásához, ám a baloldali képviselők aknamunkája miatt ez nem tud megvalósulni. 

A déli határon súlyosbodik a helyzet, ezért 2200 határvadászt vesz fel a Belügyminisztérium.

Szólj hozzá!

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.