A fideszes megyefőnök szerint sem valószínű, hogy megépül a győri kulturális negyed

Pintér Bence 2022-07-07 16:59:24
Forgács Péterrel készült interjúnkra reagált Németh Zoltán, a megyei közgyűlés fideszes elnöke.

Csütörtök reggel interjút közöltünk Forgács Péterrel, a Győri Nemzeti Színház volt igazgatójával, amelyben Forgács többek között arról beszélt, hogy

  • a színház épülete rossz állapotban van, nem kellett volna elengedni a felújítás projektjét;
  • szerinte a kulturális negyed koncepciója baromság;
  • illetve hazugság, hogy szétesett volna a társulat, ha a felújítás idejére költözniük kell.

Erre reagált meglehetősen sajátos stílusban Németh Zoltán, a megyei közgyűlés fideszes elnöke egy kommentben. Azzal kezdi mondanivalóját, hogy szerinte

„sajnos Forgács Péter teljesen elvesztette a kapcsolatot a valósággal. Hogy ezt az erjedt szőlőlé, vagy más gabonából készült folyadék okozza-e, azt nem tudhatom.”

Az szerinte is tény, hogy a színház közművei, a WC-k, csapok, csövek rossz állapotban vannak, és az is tény szerinte, hogy Forgács is „azon az állásponton volt, hogy a felújítási terv nem jó, csak azon a véleményen volt, hogy bármi jobb, mint az, hogy a lehúzott WC tartalma a nyakukba folyik.”

Németh szerint ez kevés érv ahhoz, hogy „egy rossz elképzelés 25 milliárd forintból megvalósuljon”.

Ezután arról írt, hogy a költözés drágább lett volna, mint Forgács mondja, aki szerinte nem volt tisztában a felújítás részleteivel. Németh ezt követően áttér a kulturális negyed kapcsán tett észrevételekre, amelyekről szerinte Forgács szintén nem tud semmit.

Itt a megyei közgyűlés vezetője megjegyezte: „nem valószínű, hogy jelen gazdasági helyzetben reálisan beszélhetnénk a [kulturális negyed] megépítéséről”.

Mindenesetre a mundér becsületét védve elmondta: szerinte „az nem egy pusztába kihelyezett színház projekt, hanem egy új városrész létrehozása lenne, ahol bizony vannak éttermek, kávézók és kocsmák is, meg parkolók és tömegközlekedés stb. Egyfajta megnövelt belváros lenne. Ráadásul talán még enni is lehetne ott, amit ma este 10-kor már nem fog tudni a jelenlegi belvárosban.”ű

Kommentjéből kiderült az is, hogy a színház felújításának teljes költsége 50 milliárd forint lett volna, és öt évre építési területté vált volna a belváros. Azt is leírta, hogy a garázs szerinte sem volt jó ötlet, de

ha meg a garázs nem épül meg, akkor az emberek annyit láttak volna, hogy egy autóval továbbra is nehezen megközelíthető, funkciójában rosszabb, belül kicsit csicsásabb, de a korábbi elegáns márvány burkolat helyett valami kevésbé minőségi külsővel rendelkező épületet kaptak volna 25 milliárd forintért, meg egy szép teret az épület köré.

Megkérdeztük kommentben, hogy azt jónak tartja-e, hogy most egyik beruházás sem készül el, de azt mondta, hogy ebben most nem foglalna állást.

Szólj hozzá!

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.