Kikötött kutya pusztult el Győrben egy szabadhegyi telken

Pintér Bence 2022-07-06 11:09:30
Olvasónk napok óta követte a kutya sorsát, a rendőrséget is értesítette, ám a hatóság már későn érkezett.

Olvasónk keresett meg minket azzal kedd reggel, hogy egy szabadhegyi telken döglött kutya fekszik. Elmondása szerint már korábban is észrevette a kikötött kutyát, és úgy tűnt, hogy nem foglalkoznak az állattal, most pedig úgy látta, hogy a kutya az elhanyagoltság következtében elhunyt.

Tegnap aztán olvasónk bejelentése nyomán a rendőrség is kiszállt a telekre.

Megkérdeztük a hatóságot, hogy mit találtak, illetve indult-e eljárás az ügyben. Ezt a választ kaptuk:

Megkeresésével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra kedden 7 óra 52 perckor érkezett bejelentés, amely szerint Győrben az Alsókert és Csendes utca sarkán lévő bekerített ingatlanon egy halott kutyát találtak. A helyszínre érkező kollégáink megállapították, hogy a bejelentés valós, és az esetről a Győri Állategészségügyi Állomást értesítették, illetve a helyszínen a további intézkedéseket megkezdték.

Ennél bővebb tájékoztatást nem adtak, mivel az ügy folyamatban van.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.