Nem kért az ellátásból, inkább megharapta a mentőst

Pintér Bence 2022-07-05 08:33:00
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 30 éves férfi ellen, aki megharapta az ellátására érkező mentőautó sofőrjét.

A vádirati tényállás szerint a 30 éves férfi 2021 szeptemberében, a hajnali órákban Győr belvárosában keveredett nézeteltérésbe egy társasággal, melynek során elesett és az arcán megsérült. Emiatt rendőri intézkedésre került sor, valamint a férfihez mentőt is hívtak. A mentősök elkezdték a terhelt ellátását, majd mikor közölték vele, hogy a fejsérülése miatt be kell vinni a kórházba a vádlott ellenszegült, ki akart szállni a mentőből. 

Azért, hogy ezt megakadályozza, a mentő 41 éves sofőrje a terhelt elé állt, aki ezért rátámadt, a gépkocsivezető felé ütött, ami éppen súrolta a sértett arcát.

A sofőr megpróbálta lefogni a terheltet, aki ekkor egyszer meg is harapta a sértettet, aki nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A férfi ellen az ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés miatt emelt vádat, és indítványozta, hogy a bíróság elzárásra ítélje. A nyomozást az ügyben a Győri Rendőrkapitányság munkatársai folytatták le, míg az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Magyar–amerikai nukleáris megállapodás született Washingtonban

Szijjártó Péter és Marco Rubio új nukleáris együttműködést írtak alá – amerikai fűtőelemek érkezhetnek Paksra, és modern tárolási technológiát is vásárol Magyarország.

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.