Szombathely és Győr is egyike annak a hat magyar nagyvárosnak, ahol elérhető a Telekom 5G szolgáltatása

Farkas Bazsi 2022-07-04 06:58:29
A 3G-t viszont a múlt héten lekapcsolta a szolgáltató.

Lekapcsolta 3G hálózatát a Magyar Telekom, az ügyfelek múlt hét péntektől a korszerűbb 4G hálózatot használhatják hang- és adatforgalom céljára, a legfeljebb 3G-képes készülékek hangforgalmát pedig a meglévő 2G hálózat veszi át - tudósított az MTI.

A változásokról Balatonalmádiban tartott sajtótájékoztatón Lubor Zatko, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese, aki elmondta: azért döntöttek a 3G technológia lekapcsolása mellett, mert a forgalom és az érdeklődés is lecsökkent iránta. Az Magyar Telekom ügyfélkörében a teljes hangforgalom 2,3 százaléka, az adatforgalomnak pedig mindössze 0,84 százaléka zajlott már csak ezen a hálózaton.

A műszaki vezérigazgató-helyettes hangsúlyozta: a váltással az ügyfelek nem maradnak szolgáltatás nélkül. Az adatforgalmat átveszi a 4G és az 5G hálózat, valamint egy kisebb hányada a 2G-n is folytatódhat, a hangforgalom pedig a legfeljebb 3G képes készülékeknél automatikusan a 2G hálózaton történik.

Lubor Zatko azt is kiemelte, hogy a 3G lekapcsolása környezetvédelmi célokat is szolgál, egyrészt energiamegtakarítást jelent, másrészt hatékonyabb, mert a korszerűbb 4G technológiával egy byte eljuttatásához szükséges energia ötöde a 3G technológia energiaigényének.

Kollár Péter, az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Frekvencia- és Azonosítógazdálkodási Főosztályának vezetője emlékeztetett: három évvel ezelőtt fogalmazódott meg, hogy a 3G szolgáltatás megérett a kivezetésre. Számos konferenciát és egyeztetést tartottak a kivezetésről például annak érdekében, hogy a machine to machine alkalmazások - mint a NAV-hoz bekötött pénztárgépek - működőképesek maradjanak az átállás után is.

Hozzátette: az NMHH lakossági támogatási programot is indított az elavult készülékek cseréjéhez, illetve edukációs kampányt is folytattak.

Lubor Zatko a sajtótájékoztatón szólt a vállalat 2020-ban indított több éven átívelő hálózatmodernizációjáról is, amelyben a Magyar Telekom partnere az Ericsson Magyarország. Jelezte: a fejlesztés az összes állomáson a technológia teljes kiváltását jelenti, és az év végére az állomások 60 százalékát korszerűsítik.

Ez fontos előfeltétele az 5G szolgáltatás országos kiterjesztésének. A Magyar Telekom 5G szolgáltatása jelenleg Budapest és Budaörs mellett 28 Balaton parti településen, valamint hat megyeszékhelyen - Zalaegerszeg, Debrecen, Szeged, Kecskemét, Szombathely, Győr - érhető el. Az 5G hálózat lakosságra vetített, kültéri lefedettsége a fővárosban 33 százalékos, országosan pedig több mint 10 százalék.

Közölte azt is: 2022 első negyedévében az átlagos havi adathasználat elérte a 8,7 giga-bájtot, ami az előző év azonos időszakához képest 30 százalékos növekedés.

A Magyar Telekom tájékoztatása szerint a társaság az elmúlt hat évben több mint 300 milliárd forintot költött Magyarországon mobil- és vezetékes hálózatainak fejlesztésére.

Szólj hozzá!

Előkerült Fekete Dávid és megszólalt a Győr-Szol ügyében – Most már jöhet Magyar Péter? 

A Fidesz frakcióvezetője támogatásáról biztosította Pintér Bencét – kérdés, eddig miért nem volt ekkora az egyetértés.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.