Hétfő estig marad a hőségriadó

Nagy Donát 2022-07-01 07:59:23
Még éjjel is izzadni fogunk.

Pénteken tetőzik a hőség – írta az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az előrejelzés szerint az országban napközben 34-40 Celsius-fokig emelkedhet a hőmérséklet. Késő estére 21 és 30 fok közé mérséklődik a meleg, a nyugati megyékben lesz hűvösebb.

Mint kiemelték: a napi középhőmérséklet jellemzően csak az Alpokalja térségében maradhat 27 fok alatt, az Alföldön illetve az ország középső tájain általában 29 fok felett alakulhat.

A hőség veszélye miatt péntekre Budapestre, valamint Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megyére adta ki a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat. Az ország nagy részén másodfokú, továbbá két megyére – Vas és Zala – elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a hőség miatt.

Arra is felhívták a figyelmet, hogy az UV-sugárzás szintje országszerte elérheti a nagyon erős szintet.

Emellett az ország nagy részére zivatarveszély, néhol az erős szél miatt is adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Azt írták: a délutáni óráktól kezdve megnő a "zivatarhajlam". Jellemzően a Dunától keletre alakulhatnak ki zivatarok, amelyeket akár viharos széllökések, jégeső és intenzív csapadék kísérhet.

Majd az esti, éjszakai órákban az érkező hidegfront mentén a Dunántúl nyugati felén is előfordulhatnak zivatarok – tették hozzá.

A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint hidegfront érkezik a hétvégén, ennek hatására többfelé lehetnek záporok, erős széllel kísért zivatarok, de a hőség nem sokat enyhül. Néhol 30 fok körülire mérséklődik a meleg, de többfelé továbbra is 35 Celsius-fok feletti csúcsértékek várhatók.

Az országos tisztifőorvos jövő hétfő éjfélig hosszabbította meg a hétfő óta tartó, eredetileg csütörtök éjfélig elrendelt legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást.

Szólj hozzá!

Elnöki ügy: Előbb Szombathelyen járt, most pedig Kőszegen barangol Sulyok Tamás

A köztársasági elnök a Wagner Étteremben találkozott Nyugat-Pannónia világi és egyházi képviselőivel.

Ámokfutót fogtak Győrben

Menekülése közben a sofőr az ablakon egy kisebb csomagot dobott ki.

Betépve tört be egy férfi egy győri autókereskedésbe

Több jármű kulcsát is magához vette, majd az egyikkel elhajtott.

Győr az országos toplista harmadik helyén áll pizzarendelésben

A közízlésre veszélyesen sokan rendeltek hawaii pizzát tavaly.

Nem kell közterülethasználati díjat fizetnie az egyháznak Kőszegen

Ez évente több mint 30 millió forintot jelent. Cserébe az egyházmegye segíti majd az önkormányzati építkezéseket.

Lopással gyanúsított nőt és férfit keres a győri rendőrség

Az állampolgárok segítségét kéri a hatóság.

Autóvásárlással vágta át a cimboráját egy körmendi férfi

A vásárlásnál fordított, majd három autóból egyet a saját nevére íratott.

Kincskeresőket várnak Győrbe!

A gyerekek és a játszani vágyó felnőttek is jelentkezhetnek.

Most Ön is elmondhatja véleményét Győr helyi autóbusz-közlekedéséről!

Az online kérdőívet 2025. február 28-ig lehet kitölteni.

Már a szokásos sajtótájékoztatót sem tartja meg a szombathelyi Fidesz-KDNP

A párt négy mandátummal rendelkező képviselőjéből egy sem jelent meg a mai szokásos közgyűlés utáni tájékoztatón.

Lámpákat kapott a győrszentiváni Tölös utca

Már a teljes lakott hosszán van közvilágítás.

Felszállt a zöld-fehér füst: Bokor Zsolt a Haladás VSE elnöke

2030. december 31-ig látja el az elnöki tisztséget az egyesület korábbi alelnöke.

Lehűlés érkezik a hétvégén és visszatérnek a hajnali fagyok

Vasárnap már 10 Celsius-fok alatt marad a csúcshőmérséklet.