A nyílt utcán vették őrizetbe Navalnij kevés Oroszországban maradt támogatóinak egyikét

Vágvölgyi Bálint 2022-06-28 08:51:31
Ilja Jasint egy hónapja büntették meg a hadsereg lejáratása miatt, most titokzatos módon a rendőrség utasításainak való ellenszegülés miatt vitték be.

Moszkva belvárosában vették hétfőn őrizetbe Ilja Jasint, a jelenleg is börtönben lévő Alekszej Navalnij kevés Oroszországban maradt fontos támogatóját, miután a hatóságok szerint a férfi a hatóságok szerint szembeszegült a rendőrség utasításaival – írja a Moscow Times.

Pontosabb részletek egyelőre nem derültek ki, de Jasint egy hónapja büntették meg 90 ezer rubelre, azaz nagyjából 640 ezer forintra az orosz hadsereg lejáratása miatt. 

Jasin a hírek szerint az ügyvédjével sem találkozhatott, pedig valószínűleg kedden lesz a tárgyalása. Az őrizetbe vételekor vele lévő újságíró szerint a rendőrség azt sem közölte, hova viszik a férfit.

A 38 éves Jasin nemrég még önkormányzati képviselő volt Moszkva Krasznoselszkij kerületében, de az általa támogatott Navalnijra nehezedő politikai nyomásra hivatkozva lemondott. 

Oroszországban Ukrajna lerohanása óta nem különösebben nehéz őrizetbe vetetnie magát bárkinek: a háborúellenes tiltakozásokat, a független sajtót és a közösségi médiát is ellehetetlenítette az állam, aminek következtében azért is évekre börtönbe lehet kerülni, ha valaki háborúnak nevezi azt, ami történik Ukrajnában.

(via Azonnali)

Szólj hozzá!

Nem volt kapásuk, ezért a tó vizének leeresztésével jutott halhoz öt horgász Somogyban

Az iszapban talált halak közül hazavittek, amennyit elbírtak, a többit hagyták elpusztulni.

Jogsi nélküli bekábítózott sofőrt csíptek el a rendőrök Győrben

Nem csak az új kenyeret fogyasztotta augusztus 20-án.

V.Németh Zsolt: Semmi jele annak, hogy a Fidesz helyettem mást indítana

Gyorsan tisztázta a Vas03-as választókerület képviselője a sajtóértesüléseket.

Hogyan válassz órát? Stílus és funkcionalitás egyensúlya

Gondoltál már arra, milyen órát kellene választanod?

A szombathelyi 11-es Huszár úti parancsnoki épület további működését is magával ránthatja a “kis” Waldorf csődje

Az iskola több mint 8 millió forint bérleti díj adósságot halmozott fel. Az épületben leszerelték a gázórát, ha október közepéig nem fizetik ki a gáztartozást, az épület ellehetetlenül.

2 év múlva már kutatók érkezhetnek Kőszegre, az ENSZ Egyetem új intézményébe

A remények szerint addigra elkészül a volt MÁV gyermekotthon 16 milliárdos fejlesztése is. De ha nem, az sem fogja akadályozni a munkát.

Szúnyogot gyérít ma a Győr-Szol

Az esti órákban jön a melegköd. 

Elkapkodták a jegyeket az ETO, Rapid Wien elleni csütörtöki, Konferencia-liga visszavágójára

Teltházas lesz a vendégszektor Bécsben, a kupában pedig az Érd az ellenfél. 

Hogyan válasszunk tökéletes esküvői ékszert?

Az esküvőd napján az öltözeted fontos részletét képezik az ékszerek is, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy valóban felejthetetlen legyen a megjelenésed.