295 millió forint kell a kórházzal szembeni parkoló megépítéséhez

Farkas Bazsi 2022-06-27 09:33:00
Eredményes közbeszerzést folytatott le a szombathelyi önkormányzat.

Újabb fejezethez érkezett a szombathelyi régi városi strand története. A területet egy ingatlancsomag keretében vásárolta meg a Vasi Ingatlanfejlesztő Zrt. Az adásvétel után lakossági megmozdulás indult, hogy a területre ne társasházat, hanem parkolókat építsenek.

Legutóbb a tulajdonos adásvételi szerződést írt alá a várossal, amelyben azt vállalta, hogy augusztus 31-ig visszaadja a telket az eredeti adásvételi áron, abban az esetben, ha a közben keletkezett plusz költségeit megtérítik, valamint garanciát kap, hogy csakis parkolók épülnek meg a telken.

Ma közbeszerzési eredményt hirdetett az önkormányzat, e szerint netto 295 millió forint szükséges a parkolók megépítéséhez

- jelentette be a mai városi közgyűlésen Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester.

A város első embere Illés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető kérdésére azt is hangsúlyozta, hogy várják a pénzt a központi költségvetésből, amelyből a vásárlást és az építkezést finanszírozni tudják. 

Szólj hozzá!

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.