A fenyegetések után pénzbírságot is kaphat az étteremtulaj, aki kiírta, nem látja szívesen a magyarokat

ugytudjuk.hu 2022-06-26 10:26:40
Viccnek szánták a táblát, a Tuna bar a különböző szatirikus feliratairól vált ismertté.

„Nem szolgálunk ki magyarokat. Nem látunk szívesen a tengereteknél. De ha magatokkal hozzátok Hernádit, már szívesen látunk benneteket” – írták ki néhány hete egy peljesaci bár előtti táblára. Az étterem Orbán Viktor eszmefuttatására reagált, mivel a kormányfő arról beszélt, hogy a magyaroktól elvették a tengerüket.

A Tuna Bar tulajdonosa Jakov Jakša Begović, és már 30 éve vezeti az intézményt. A bár a különböző szatirikus feliratairól vált ismertté.

 
 
 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tuna Bar Pelješac (@tuna_bar_trpanj) által megosztott bejegyzés

A vendéglátós most megszólalt az üggyel kapcsolatban. Mint mondta, egyetlen nap alatt több ezer fenyegtő e-mailt és telefont kapott, az étterme értékelését lehúzták az interneten, és a vicc miatt most akár 200 ezer kunás pénzbírsággal is büntethetik.

„Többször eljött hozzám a rendőrség, és megtudtam, hogy feljelentést tesznek ellenem. Elkértem a jegyzőkönyvet, de nem kaptam meg egyből. Később az ügyvédem is felhívott, felajánlotta, hogy ingyen képvisel” – mondta a vendéglátós az rtl.hr-nek.

Mint írják, Begovićot a magyarok méltóságának megsértésével gyanúsítják. A vendéglátós azt mondta, 10-200 ezer kunás pénzbírságot kaphat.

(via Azonnali)

Szólj hozzá!

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze szerdára Pintér Bence

A polgármester szerint a város ügyei nem várhatnak a kampány végéig, ezért március 18-án ismét összeülhet a győri közgyűlés.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit.