Eztán csak vásárokkor, vagy szilveszterkor lehet a közterületeken inni Sárváron

Fehér Buda 2022-06-24 15:45:00
Itt vannak a sárvári közterületi alkoholfogyasztás szabályai.

A legutóbbi képviselőtestületi-ülésen eldőlt, hogy Sárváron leszabályozzák az alkoholfogyasztást a köztereken. Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester az ülésen elmondta, hogy az elmúlt időszakban, főleg a nyári idő megérkeztével, megugrott az olyan bejelentések száma, ami a közterületeken történő alkoholfogyasztás miatt történt. A polgármester ismertette, hogy már jelenleg is rendőrök és polgárőrök járőröznek, különösen a Csónakázó-tó körül. De egy biztonsági magáncéget is megbíztak azzal, hogy a hétvégi napokon figyeljenek a rendre a tó körül, ettől remélik, hogy csökkenni fog a szabálysértések száma.

A közterületi alkoholfogyasztást szabályozó rendelethez a siófoki példából emelt át néhány tételt a sárvári önkormányzat, Kondora szerint ezek biztosítják majd, hogy a fürdőváros rendje és a társadalmi együttélés megfelelően folyjék majd. Szabó Lajos (független) már annak adott hangot, hogy reméli, a sárváriak és a turisták időben kapnak majd tájékoztatást a változásról, mivel eddig nem volt ilyen szabályozás. A képviselő szerint türelmi időszak is kellene, mire az emberek megszokják az új szabályokat.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Az ülés után aztán megjelent az az önkormányzati rendelet, amelyből már kiolvashatók a tilalom részletei.

Ez alapján június 18-től tilossá vált a szeszesital fogyasztása Sárvár minden közterületén.

Ez magában foglal minden olyan közhasználatra szolgáló területet, amely mindenki számára korlátozás nélkül vagy azonos feltételek mellett igénybe vehető. A legfontosabb, hogy a város Fő terén, a Posta téren és a Csónakázó-tó területén, tehát a legfrekventáltabb részeken mind tilos lesz a szeszesital fogyasztása.

A rendelet kiemeli, hogy aki ezeket megszegi, azok szabálysértést követnek el.

A tilalom viszont nem terjed ki érvényes közterület-használati engedéllyel vagy egyéb jogcímen közterület-használati jogosultsággal rendelkező

  • vendéglátó üzlet előkertjében, teraszán, kitelepülésén, az üzlet hivatalos nyitvatartási idejében,
  • vendéglátó üzlet által végzett alkalmi árusítás területén a hivatalos nyitvatartási idejében,
  • alkalmi rendezvény, vagy vásár területén a hivatalos nyitvatartási idő alatt 

történő szeszes ital fogyasztásra.

Tehát vendéglátókban, és a teraszokon, vásárok, koncertek területén továbbra is lehet majd alkoholt fogyasztani.

Emellett tilalom nem terjed ki december 31-ére és január 1-ére, vagyis a szilveszteri bulik idején is lehet közterületeken inni.

Szólj hozzá!

Győr és Szombathely polgármestere 8 másik város vezetővel együtt fordul a kormányhoz annak érdekében, hogy csökkentsék az önkormányzatok terheit

A Megyei Jogú Városok Szövetségének heti ülésén további partnereket keresnek az érdekérvényesítéshez.

A modern geometrikus lámpák vonzereje

Elgondolkodtál már azon, miért vonzódunk annyira a geometrikus formákhoz a belsőépítészetben?

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.