Az LMP az államfőhöz fordult a Sajó védelmében

Farkas Bazsi 2022-06-24 15:12:22
A szennyezés következtében a vízfolyás élővilága egy hosszú szakaszon teljesen kipusztult.

Nyílt levélben fordult az államfőhöz az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának LMP-s elnöke Keresztes László Lóránt, aki arra kérve Novák Katalint: szólaljon fel a Sajó, valamint az ország más folyóinak védelmében, vesse latba befolyását a súlyos környezetpusztítás megállítása érdekében.

Keresztes László Lóránt a levélben írt a Sajó folyón Szlovákiában megvalósuló súlyos ökológiai katasztrófáról, és arról, hogy az ügyben a szlovák korány tétlenségét, valamint a magyar kormány és kormánypártok passzivitását látva fordult a köztársasági elnökhöz.

A folyó szennyezéséről kifejtette: a vízfolyás élővilága egy hosszú szakaszon teljesen kipusztult, a szennyezés pedig nem állt meg a határon, immár a magyarországi szakaszon is mérhető a víz károsanyagtartalmának határérték feletti szintje.

A szlovák hatóságok hónapokon át tétlenül nézték a bezárt ércbányából a folyóba ömlő szennyezést, és az elmúlt hetekben elvégzett beavatkozás a problémát csak részben orvosolta, a szennyezés azóta is folyamatos - folytatta.

Felidézte azt is, hogy maga minden fórumon próbálta mind a szlovák, mind a magyar kormány figyelmét felhívni az azonnali cselekvés fontosságára. Kétszer volt a szennyezés helyszínén, a Rozsnyói járásban, majd a múlt héten hivatalos úton járt Pozsonyban, ahol a szlovák parlament környezetvédelmi bizottságának elnökével tárgyalt. Ott megerősítették azt, amit a szlovák hatóságok csütörtökön nyilvánosan is elismertek: a problémára a mai napig nem találtak teljes megoldást.

Magyarországnak mindent meg kell tenni a szennyezés megállításáért, azt meg kell követelni a szlovák hatóságoktól, és ha szükséges, szakmai segítséget kell nyújtanunk - szögezte le a levélben.

Emlékeztetett arra is, hogy a szakbizottság vezetőjeként valamennyi frakciót meghívta egy közös politikai nyilatkozat elfogadása érdekében, ám az egyeztetésen a kormánypártok nem vettek részt. Szerinte ezzel azt mutatják, hogy továbbra sem kívánnak aktívan tenni a Sajó szennyezésének megállításáért.

Szólj hozzá!

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.