Mindenki Sárvárért Mozgalom: az önkormányzat évek óta megfosztja a sárváriakat attól, hogy az idős családtagjaikat egy gondos környezetben tudhassák

Fehér Buda 2022-06-22 11:44:12
Egy törvény szerint minden 3 ezer lakosnál nagyobb városban kellene lennie idősotthonnak, Sárváron viszont nincs.

Nemrég írtunk arról, hogy Klimits István, független képviselő a legutóbbi testületi-ülésen rákérdezett a sárvári városvezetőknél arra, hogy miért nincs a városban bentlakásos idősellátás. A képviselő rávilágított arra, hogy egy 1993-as törvény értelmében minden 3 ezer lakosnál nagyobb városban kellene lennie ilyennek, a városban viszont a Vas megyei városok közül egyedüliként nem megoldott az ellátás. Egészen pontosan a 1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról 86-os paragrafusa mondja ki, hogy „a települési önkormányzat köteles biztosítani: b) ahol háromezer főnél több állandó lakos él, az a) pont szerinti alapszolgáltatást és idősek nappali ellátását”.

Klimits végül sem a Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármestertől, sem a főjegyzőtől nem kapott választ az érdeklődésére, ezért az ellenzéki képviselőket tömörítő Mindenki Sárvárért Mozgalom egy nyílt levélben tette fel újból a kérdést. Mint írják, régen egyébként volt ilyen intézmény a városban, a megyében pedig Szombathelyen 4 intézményben 288 fő, Bükön 14 fő, Csepregen 20 fő, Kőszegen 3 intézményben 134 fő, Celldömölkön 22 fő, Vasváron 100 fő van a bentlakásos intézményekben. Sárvárról a legkönnyebben elérhető otthon egyébként Hegyfalun van, ami viszont távolságot ékel be a családok közé, ráadásul a várakozási idő is nagyon hosszú.

A mozgalom szerint a sárváriak egyik legégetőbb problémájaként jelenik meg, hogy nincs a városban idősotthon, ez a közelgő időközi választás előtt is sok szavazónál felmerült. A teljes nyílt levelet itt lehet elolvasni:

 

Szólj hozzá!

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.