Legalább 10 embert rúgtak ki a Borstól és a Metropoltól

Farkas Bazsi 2022-06-22 18:19:53
Az Azonnali információi szerint kisebb vérfürdőt tartottak a kormánypárti lapoknál.

Összesen körülbelül 10 embernek mondtak fel ma, azaz június 22-én, délelőtt a Borsnál és a Metropolnál. A kirúgottak ezúttal többnyire képszerkesztők és tördelők. A pletykák szerint erre azért volt szükség, hogy

helyet csináljanak a Ripost7-nél dolgozóknak,

a lap ugyanis a közeljövőben – hiába az áremelés – megszűnik.

A helyzet keserű komikuma, hogy miután 2018-ban a KESMA átvette a Borsot, 2019-ben pedig bejelentették, hogy a(z akkori) Lokállal együtt Ómolnár Miklós irányítása alá kerül, Ómolnár az azévi céges karácsonyon nyugtatónak szánt beszédett mondott, hogy senki ne aggódjon, ő sem úgy szeretne bevonulni a sajtótörténetbe,

mint aki elsüllyesztette a Borsot.

Akkoriban ugyanis az a pletyka járta, hogy bár az összehangolás bejelentése után még sokáig semmi nem történt, mindenkit kirúgnak a Borstól, hogy a már akkor is vergődő, ám Ómolnárhoz jóval lojálisabb ripostos csapattal töltsék fel a lapot. És bár a Bors azóta is működik, az akkori társaságból a mostani kirúgások után legfeljebb 5-6 fő maradhatott.

A felmondások Kovács Tibor 2019. tavaszi távozásával kezdődtek, aki egyébként a Bors, a Dél-Magyarország és a Kisalföld kiadójának, a 2018 óta a Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány, azaz a KESMA alá tartozó Lapcom Zrt. vezérigazgatója volt.

Őt követte 2021 elején Kovács Vince, a lap főszerkesztője. Kovács állítólag egy ideje készült már a távozásra, mivel

elégedetlen volt a kormányközeli médiavállalatnál zajló folyamatokkal,

és a Blikknél folytatta a munkát. A lap belső viszonyait jól ismerő forrásaink egyébként megjegyezték, hogy bár négyszemközt Kovács szeretett bosszankodni az elfideszesítés miatt, a vezetéssel soha nem éreztette, hogy nem értene egyet.

Az ő helyét ideiglenesen az akkori főszerkesztő-helyettes, Kövess László kapta meg, aki azóta is csak általános print főszerkesztő-helyettesként szerepel az impresszumban, hiszen a valódi főszerkesztői pozíciót Ómolnár tölti be.

A főszerkesztő felmondásával közel egyidőben több felmondás is történt, Takács Gabriella, a lap másik főszerkesztő-helyettese a Central Médiacsoporthoz tartozó Story és Best magazinokhoz igazolt. Mindkettőjükkel több újságíró is távozott a sztár és aktuális rovatokból.

A következő időszakban

apránként morzsolódtak le az emberek,

voltak, akik megmaradtak a médiában, és voltak, akik teljesen más területen helyezkedtek el.

Az ő helyeiket többnyire ripostosokkal töltötték fel, hiszen a tervek is arról szóltak, hogy a két szerkesztőség egyre inkább összeolvad. A második vonalba például printhez főszerkesztő-helyettesnek Végh László érkezett, a Ripost egykori szerkesztője, Ómolnár jobb-, az online-hoz pedig Pálfi Kriszta, Ómolnár balkeze került.

A helyzet úgy alakult, hogy kirúgni tényleg nagyon keveseket rúgtak ki, mert a borsosok,

ahogy tudtak, menekültek a laptól.

A felmondások és a csapatösszevonás egyébként jól illeszkednek abba a trendbe, amit az utóbbi időben a kormánysajtóban lehet látni.

Előbb megszűnt a FourFourTwo focis lap, azt követte City7 nevű kormánypárti lap. A kormánypárti lapok többségét kiadó Mediaworks az elmúlt napokban öt nyomdájából kettőt is bezárt a magyar gazdasági helyzet romlásával magyarázva, a Magyar Nemzet és a hetilappá alakított Ripost7 is árat emelt, ami – ha lehet hinni a találgatásoknak – így sem fogja megmenteni.

Ahogy az Azonnali cikkezett róla, a Kisalföld című lapnál öt embernek mondtak fel, a Délmagyarnál és Zalai Hírlapnál pedig a szerkesztőség felét küldték el.

Forrás: Azonnali

Szólj hozzá!

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.

Tippek a tárgyaid biztonságos tárolásához

Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.

Iskolák kapták idén a Baross Gábor-díjat Győrben 

A polgármester szerint Győr jövője az iskolákban, a megfizethető lakhatásban és a helyben maradó forrásokban van. 

A legjobb hatóanyagok a fiatalos bőrért

Az idő múlásával a bőr állapota természetesen változik, de sokan keresnek hatékony módszereket az öregedés jeleinek lassítására.

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.