Egy európai kutatás szerint Magyarországon és Olaszországban a legjobb a zsidó közösségek életminősége

Fehér Buda 2022-06-21 08:01:21
A zsidóság biztonságérzete Dániában a legnagyobb.

Egy, az Európai Zsidó Szövetség (EJA) Budapesten tarott éves konferenciáján, hétfőn bemutatott kutatás szerint Európán belül Magyarországon és Olaszországban a legjobb a zsidó közösségek életminősége. Az EJA és a londoni székhelyű British Institute of Jewish Policy Research intézet tanulmánya az elmúlt években készült felméréseket súlyozva az alábbi sorrendet állította fel a zsidók életminőségéről: Magyarországonés Olaszországban a legjobb, őket követi Dánia, az Egyesült Királyság, Ausztria, Hollandia, Németország, Svédország, Spanyolország, Franciaország, Lengyelország és Belgium, írja az MTI.

Menachem Margolin rabbi, az Európai Zsidó Szövetség (EJA) elnöke elmondta, a kutatás szerint a zsidóság biztonságérzete Dániában a legnagyobb, ezt követi Magyarország, Olaszország és Ausztria. Ezzel szemben Lengyelországban, Németországban, Belgiumban és Franciaországban a zsidók sokkal kevésbé érzik magukat biztonságban. Kitért arra is: az európai kormányok zsidóságot támogató lépései alapján Németország, Ausztria, Franciaország és Hollandia végeztek az élen a rangsorban, míg Lengyelország, Dánia, Spanyolország és Belgium kevesebbet tett a zsidó közösségért.

Hozzátette: a tanulmány célja nem az, hogy vitába szálljon egyik vagy másik kormánnyal, hanem hogy létrehozzanak egy közös eszközkészletet a zsidóság életminőségének tudományos összehasonlítására, és a kormányok lássák, milyen intézkedéseket kell tenniük. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség - Magyar Zsidó Szövetség összegzése szerint a tanulmány figyelembe veszi a korábbi felméréseket a zsidóság biztonságérzetéről, a zsidókat ért támadásokat és a zsidósággal szembeni ellenérzést mutató adatokat is. A jelentés az európai zsidók biztonságérzetét, az antiszemita attitűdöket és az európai kormányok antiszemitizmus ellen, a zsidó közösség biztonságáért és a vallásszabadságért tett lépéseit vizsgálta, valamint azt is, hogyan szavaz az adott ország Izraelt érintő kérdésekben a nemzetközi fórumokon.

A közül a 12 ország közül, ahol a legtöbb zsidó él Európában, a zsidók Dániában és Magyarországon érzik magukat leginkább biztonságban, és Magyarországon érte a zsidókat a legkevesebb antiszemita támadás. A tanulmány szerint Franciaországban érzik a legkevésbé biztonságban magukat a zsidók, ugyanakkor Franciaországban megtették a legszükségesebb lépéseket, hogy fennmaradjon a zsidó közösség, így pozitív elmozdulás várható. A jelentés szerint Belgium az az ország, amely a legkevesebb intézkedést teszi a zsidók életének támogatására.

Köves Slomó, az EMIH - Magyar Zsidó Szövetség vezető rabbijának értékelése szerint a tanulmány egyedülállóan integrálja azokat az adatokat, amelyek nemcsak az antiszemitizmus, hanem a zsidók ellen irányuló erőszak mértékét is mutatják. Az elmúlt években a magyar zsidók azt érezték, hogy javult a közbiztonság helyzete, és - mint mondta - örömteli, hogy az EJA  jelentése is ezt erősíti meg.

Szólj hozzá!

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.