Az ország nyugati részén elfogytak a közmunkások, így, van, ahol a polgármester nyírja a füvet

Papp László Tamás 2022-06-20 19:46:22
Somogy megye egyik településén például ez a helyzet.

Sok helyen az országban már annyira elfogytak a közmunkások, hogy a polgármesterek, falugondnokok vagy éppen a település lakói kénytelenek a közterületeket rendben tartani. Az ország azon részein, ahol van lehetőség elhelyezkedni, a közmunkát nagyon kevesen választják. Ezzel szemben például az ország északkeleti régióiban, sok helyen az egyetlen kereseti lehetőséget jelenti a közmunka

– mutatja be az ATV Híradójának riportja.

Süle Tibor, a Somogy megyei Alsóbogát polgármestere füvet vágni indul a falu kistraktorjával a játszótérre. Elmondása szerint már 4-5 éve próbálja jelezni, hogy a kistelepülések komoly bajba kerülhetnek, ugyanis sok helyen elfogytak a közmunkások.

"Találnak helyet a versenypiacon, és kiürülnek települések a foglalkoztatás terén. Ez egyrészről nagyon jó, mert a foglalkoztatásnál nincsen jobb a világon, de nem lesz lassan, aki üzemeltesse a településeinket" - mondta az ATV Híradónk az alsóbogáti polgármester.

A falu első embere azt mondja, hogy ha kell, akkor a fűnyírás mellett akár permetezni is beáll. Segítője leginkább a falugondnok. Süle Tibor szerint egyébként egyszerű lenne a megoldás. „Élhető bért kéne adni, így valószínűleg szívesebben maradnának itthon, és lenne, aki segítene nekünk a feladataink elvégzésében” - fogalmazott.

 

Nincsenek ilyen gondjai a Nógrád megyei Nagylóc polgármesterének. Itt sokan élnek a közfoglalkoztatásból. A faluban nincs munkalehetőség, és nem tud mindenki messze menni. „Ezek az emberek azokból jönnek össze, akik nem tudnak Budapestre vagy más nagyvárosba eljárni. Nincs lehetőségük három műszakos munkát elvállalni. Ezek az emberek munkavégzésre kiválóan alkalmasak, csak már nem tudnak komolyabb utat megtenni, más faluba elmenni dolgozni” - fejtegette a nógrádi település vezetője. .

Az ország nyugati részén  viszont az egyre nehezebb helyzetbe került önkormányzatok vezetői azt mondják, hogy saját erőből biztos, hogy nem tudják piaci alapon finanszírozni a településük karbantartását, így marad az önkénteskedés

– szól az ATV riportja.

Címlapkép: MTI/Marjai János

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.