Varjú Gábor: Az ami velem történt nem egy tragédia 

Farkas Bazsi 2022-06-14 11:33:14
Egy baleset következtében lebénult szombathelyi állatorvossal beszélgettünk.

Súlyosan megsérült egy kerékpárral közlekedő férfi, aki 2021. szeptember 2-án szenvedett balesetet Csákánydoroszló belterületén. A szombathelyi biciklis a Körmendi utcában közlekedett a Vasúti utca felől a 8-as számú főút irányába. Haladása során későn észlelete az előtte – az út szélén – várakozó tehergépkocsit és a hátuljának ütközött. A kerékpáros az elsődleges orvosi vélemény alapján súlyosan megsérült. Az eset körülményeit a Körmendi Rendőrkapitányság szabálysértési eljárás keretében vizsgálja - írta még tavaly szeptemberben a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság a szokásos napi jelentésében.

A balesete után lábadozó Varjú Gáborral beszélgetünk

2021 szeptemberében szenvedett balesetet Varjú Gábor szombathelyi állatorvos. Varjú nagy sebességgel haladt versenykerékpárján, amikor Csákánydoroszlón nekiü...

A kerékpáros a Szombathelyi Állatkórház orvosa, Varjú Gábor volt, aki a baleset következtében többé nem fog tudni lába állni.

Az állatorvos egy 6 hetes sóágyas kúra után a hétvégén fogadta az Ugytudjuk.hu stábját az otthonában és teljes nyíltsággal beszélt arról, ami vele történt.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Egy 120 kilométeres reggeli, munka előtti kerékpáros edzést tervezett be azon a napon, ami aztán véglegesen megváltoztatta az életét. A versenykerékpár kormányára ráfeküdve tekert, így nem láthatta azt a teherautót, ami az út szélén parkolt. Varjú azt mesélte, semmire sem emlékszik a balesetből, az az első emléke, amikor felébredt a hosszan tartó altatásból.

Varjú már a rehabilitáció során versenyezni kezdett saját magával. A rehabilitációs központban kerekesszékkel rótta a köröket és azon volt, hogy minél gyorsabban tudja teljesíteni a távot. 

Fotó: Állatkórház Facebook-oldal

Közel 9 hónapos kihagyás után hétfőn visszatért az állatgyógyításhoz is. Műtéteket vállal, és próbál olyan eseteken segíteni, amelyekről a többi kollégája már lemondott. 

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.