Idiótának nevezte a rájuk kivetett extraprofit-adót a Ryanair

Papp László Tamás 2022-06-14 16:58:07
Szerintük ez a kormány által elkövetett rablás, amely teljesen elrugaszkodott a valóságtól.

Beleszállt a Ryanair a magyar kormányba, a légitársaság közleménye nem semmi

írja az mfor.hu.

A Ryanair közleményében felszólította Nagy Márton gazdaságfejlesztési minisztert arra, hogy magyarázza meg, miért a légitársaságokat sújtják többletnyereség-adóval „a magyar családok védelmében”, miközben a légitársaságok a Covid és az ukrajnai háború miatt rekord veszteséget könyvelnek el.

A légitársaság emellett arra is kíváncsi, hogy miért kérik a magyar családoktól és az idelátogatóktól, hogy fizessenek magasabb viteldíjat, miközben a Magyarországra irányuló és onnan induló légi közlekedés már 2 éve veszteséges a világjárvány és az ukrajnai helyzet miatt?

A Ryanair-közlemény azonban még nem állt meg itt. Mint írták: ez nem extraprofit-adó, hanem a kormány által elkövetett rablás, amely teljesen elrugaszkodott a valóságtól.

A légitársaság szerint miközben más uniós kormányok csökkentik az utazási adókat/repülőtéri díjakat, hogy visszaszerezzék a forgalmat, a turizmust és a munkahelyeket, a magyar kormány Nagy Márton új és sikertelen gazdasági stratégiáját követi. A cég kitért arra is, hogy üdvözli a javasolt fogyasztóvédelmi vizsgálatot, ugyanakkor javasolja, hogy azt is vizsgálják ki, hogy hogyan lehet ilyen adót kivetni egy veszteséges iparágra.

    Talán Nagy miniszter úr meg tudja magyarázni, hogy miért vetik ki ezt az idióta adót – tették hozzá. Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója így nyilatkozott:

Meg lehet érteni, hogy a magyarok miért vetnek ki többletnyereségadót az olaj- és gázszektorra, amely az Ukrajna elleni oroszországi illegális invázió következtében váratlan nyereségre tesz szert. De ennek a „többletnyereségadónak” egy olyan veszteséges iparágra való kiterjesztése, mint a légi közlekedés, amely a kétéves Covid és az ukrajnai orosz invázió újabb hatásai után küzd a talpra állásért, azt mutatja, hogy a miniszter úr elfelejtette a közgazdaságtant. Küldeni fogunk neki egy új könyvecskét, a „Közgazdaságtan fajankóknak” címűt, amelyet reméljük, hogy tanulmányozni fog

– mondta a cégvezető.

Címlapkép: Pixabay.

Szólj hozzá!

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.