Több mint 40 év után került elő egy nő, csecsemőként tűnt el Texasban

Vágvölgyi Bálint 2022-06-12 10:50:32
A szüleit feltehetően egy houstoni erdőben gyilkolták meg.

Több mint 40 éve brutális gyilkosság történt Texasban. A helyi rendőrség két holttestre bukkant egy houstoni erdőben, a férfi és nő kilétére viszont csak évtizedekkel később, 2021-ben derült fény.

Az áldozatok, Tina Gail Linn Clouse és Harold Dean Clouse Jr. nem sokkal azelőtt költöztek Floridából Texasba, hogy meggyilkolták őket – írja a BBC. Mint a nyomozás során kiderült,

a fiatal párnak egy kislánya is született, a gyereket viszont nem találták meg a szülőkkel. 

A hatóságoknak csak nemrég sikerült azonosítani a most 42 éves nőt, a rendőrség pedig kedden kereste fel. Az asszony jelenleg Oklahomában él, öt gyermek édesanyja, és szeretné felvenni a kapcsolatot a vérszerinti családjával. További részleteket viszont a magánélete védelmében nem árultak el a kilétéről.

Az eltűnt gyereket felnevelő szülőket semmivel nem gyanúsítja a rendőrség. Mint közölték, több jel utal arra, hogy

egy titokzatos vallási szekta lehet felelős a gyilkosságokért. 

A kislányt két mezítlábas nő vitte egy arizonai templomba az eltűnése után. Az asszonyok fehér köntöst viseltek és egy nomád vallási csoport tagjaként azonosították magukat.

Az ügyészség szerint egy magát „Susan nővérnek” nevező nő az áldozatok családjával is felvette a kapcsolatot 1980 és 1981 között, mondván, a pár csatlakozott a csoportjukhoz, és lemondtak minden vagyonukról a szekta javára. Clouse-ék autója is a birtokukban volt. A csoport tagjai feltehetően az Egyesült Államok délnyugati részén utazgattak az 1980-as években. Mint az ügyészség közölte, a csoport három tagját őrizetbe vette a rendőrség. 

(via Azonnali)

Szólj hozzá!

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.