Napokon belül nyit az orosz McDonald's, neve még nincs, de a logó kész

ugytudjuk.hu 2022-06-10 07:05:15
Mindennek megvan a jelentése az emblémán.

Hétvégén nyitja meg első üzleteit az orosz Meki. Az új gyorsétteremlánc nevéről bár még nem lehet sokat tudni, a logó már megvan - számolt be a TASS alapján társoldalunk, az Azonnali.

Az új emblémán két csík és egy kör látható zöld háttéren. Mint írják, ezek az egykori gyorsétteremóriás fő szimbólumait ábrázolják: a logón lévő két csík a sült krumplit, a narancssárga kör pedig a hamburgert hivatott szimbolizálni.

- A zöld háttér pedig azt jelzi a vendégeknek, hogy továbbra is biztosítjuk számukra a megszokott minőségi termékeket és szolgáltatást - mondta az éttermet irányító vállalat, a Sistema PBO szóvivője.

Mint közölte, az orosz Meki nevét még nem hagyták jóvá.

Az új gyorsétteremlánc első 15 üzletét egyébként hétvégén, június 12-én nyitják meg Moszkvában és a főváros régiójában. 

A McDonald's március 14-én, nem sokkal Ukrajna megtámadása után függesztette fel oroszországi működését, pár nappal később pedig bejelentették, a vállalat kivonul az országból.

Egyébként nem ez az első eset, hogy az orosz piac ikonikus amerikai márkát koppint. Egy helyi italgyártó nemrég bejelentette, a Coca-Cola, a Fanta és a Sprite helyett CoolCola, Fancy és Street italokat kínálnak az oroszoknak. A Mekit pedig a Ványa bácsival cserélték volna le először.

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.