Hűvös, de napos pünkösdhétfőre készülhetünk

Fehér Buda 2022-06-05 18:01:14
A jövő héten is szeszélyes lesz az időjárás.

Változékony idő várható a jövő héten: napsütésre, esőre is készülni kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Pünkösdhétfőn délelőtt a legtöbb helyen megszűnnek a záporok, zivatarok. Általában többórás, egyes részeken időszakosan szűrt napsütésre lehet számítani. Helyenként megerősödik a szél. Az északkeleti, északi szelet élénk, helyenként erős lökések kísérik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 13 és 18 Celsius-fok között alakul, de a hidegre érzékeny, derült, szélcsendes részeken ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet az ország keleti felében 27 és 31 fok között alakul, a Dunántúlon azonban pár fokkal hűvösebb lesz az idő.

Kedden napközben nagyrészt gomolyfelhős, napos idő várható. Estefelé viszont nyugat felől hidegfront felhőzete közelíti meg az országot. A front előtt napközben néhol, majd a front mentén már többfelé várható zápor, zivatar, legkisebb valószínűséggel a Tiszántúlon. A Dunántúlon megélénkül, zivatarok környezetében meg is erősödik a szél. Hajnalban általában 13 és 18 fok között alakul a hőmérséklet, de a hidegre érzékeny helyeken ennél néhány fokkal hidegebb is lehet. Délutánra 26 és 32 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Szerdán több helyen ismétlődő jelleggel várható zápor, zivatar, sőt, tartós, jelentős mennyiségű esőnek is van esélye. A Tiszántúlon viszont továbbra is kisebb a csapadék valószínűsége. A Dunától keletre élénk, a Dunántúlon erős lehet a légmozgás. A leghidegebb órákban 13 és 19 fok között alakul a hőmérséklet. Délutánra általában 25 és 32 fok közé melegszik a levegő, a Tiszántúlon lesz a legmelegebb, ugyanakkor a csapadékos területeken ennél még pár fokkal hidegebb is lehet.

Csütörtökön a hidegfront felhőzete nagyobb eséllyel a keleti országrész fölött lesz, tőle nyugatra fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés várható. A Dunától keletre többfelé várható eső, zápor, zivatar, a Dunántúlon csak kevés helyen lehet csapadék. A szél élénk, a Dunántúlon helyenként erős lesz. Hajnalban 13-20, napközben általában 24-30 fok várható, ugyanakkor a csapadékos területeken ennél még pár fokkal hidegebb is lehet.

Pénteken sok napsütés várható és csak helyenként - nyugat felé haladva csökkenő eséllyel - alakulhat ki zápor, zivatar. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. A hőmérséklet hajnalban 13-18, délután 25 és 30 fok között valószínű.

Szombaton és vasárnap is sok lesz a napsütés, csak elvétve alakulhat ki zápor, zivatar. A minimumok mindkét napon 13 és 18 fok között alakulnak. A maximumok szombaton 27 és 32, vasárnap 28 és 33 fok között várhatók - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.