Natura 2000-es területen üzemel az újbudai Duna-parton egy betongyár

Papp László Tamás 2022-06-03 16:46:00
Erről a terület momentumos országgyűlési képviselője, Orosz Anna számolt be.

Orosz Anna, Újbuda momentumos parlamenti képviselője, a Facebook oldalán számolt be róla, hogy az állam tulajdonában álló, Natura 2000-es védettséget élvező Duna-parti telken gyártanak betont Újbudán.

Az ügyben megkerestem az illetékes hatóságokat, a területért felelős minisztereket és vízügyi igazgatóságot is. Az újbudai Duna-part az egyik legértékesebb természeti kincse kerületünknek. A Galvani utca Duna felőli végén olyan ipari tevékenységet folytatnak, amely nem méltó a Duna-parthoz." – írta bejegyzésében Orosz.

Fotó: Orosz Anna Facebook-oldala

A Momentum politikusa arról is beszámolt, hogy a cég nem kért és nem is kapott engedélyt a beton gyártására, ennek ellenére mégis folynak a munkálatok.

Natura 2000-es védettségű területen eleve kizárt, hogy ilyet lehetne tenni.

Eljárni azonban csak a kormány és a fennhatósága alá tartozó hivatalok tudnak.

Miután számunkra kiemelten fontos a környezetünk védelme, az ügy kapcsán levélben kerestem fel az illetékes hatóságokat, a Pest Megyei Kormányhivatalt és annak környezetvédelmi főosztályát. Tájékoztatást kértem tőlük és a szükséges eljárás lefolytatását, amennyiben törvény- vagy szabálysértés történt. Ezen kívül a két illetékes miniszternek, Palkovics Lászlónak és Nagy Istvánnak is levelet írtam, hogy felhívjam a figyelmüket a veszélyre, és arra kértem őket is, intézkedjenek a kiemelt jelentőségű természetvédelmi terület, az újbudai Duna-part védelmében. Végül, de nem utolsó sorban a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóságot is felkerestem írásban, hogy megtudjam, kapott-e a cég engedélyt a terület használatára, ha igen, miképp lehetséges ez?" – mondta az üggyel kapcsolatban a Momentum képviselője.

Orosz Anna hozzátette, bízik benne, hogy a felelős emberek megteszik a szükséges lépéseket és hamarosan újra a természeté lehet a terület. továbbá bármilyen fejleményről azonnal beszámol.

Címlapkép: Orosz Anna Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.