Így változik a győri és szombathelyi vonatok menetrendje

Papp László Tamás 2022-06-03 19:04:00
Részletek lentebb!

A következő menetredváltozások lesznek térségünkben a MÁV közleménye szerint:

Június 11-én és 12-én a győri vonalon közlekedő soproni és szombathelyi InterCity vonatok a Keleti helyett a Déli pályaudvarra érkeznek és onnan indulnak.
Június 10-én a Szombathelyről 19:10-kor Budapestre induló Savaria IC (IC 911), valamint a Sopronból 18:21-kor Budapestre induló Ikva IC (IC 931) csak Budapest-Kelenföldig közlekedik.
Június 13-án a Déli pályaudvarról Szombathelyre 6:05-kor induló Savaria IC (IC 912) és 7:15-kor Sopronba a Tűztorony IC (IC 932) Kelenföldről indul.

Június 11-én és 12-én a Keleti pályaudvarról Győrbe 16:01-kor és 21:40-kor induló G10-es vonat (9314, 9318) szombaton és vasárnap a Déli pályaudvarról indul.
Június 10-től 16-ig a Münchenből Budapestre közlekedő késő esti utolsó railjet (261) a Déli pályaudvarra érkezik.
Június 10-től július 3-ig Ausztria felől a reggeli első railjet (41) egy órával korábban, a Kálmán Imre EuroNight (EN 463) másfél órával később közlekedik.

A Győr–Veszprém vonalon június 18-tól augusztus 28-ig pályakarbantartási munkák miatt Zirc és Veszprém között valamennyi vonat helyett pótlóbuszok közlekednek. A pótlóbuszok Eplény vasútállomás helyett Eplény, Újtelep autóbusz megállóhelyen állnak meg.

A GYSEV Szombathely–Szentgotthárd vonalán június 10-én és 11-én, július 8-án és 9-én Körmend és Szentgotthárd között egyes vonatok helyett pótlóbusz közlekedik pályakarbantartási munkák miatt.
A GYSEV Győr–Sopron vonalán június 16-án a 9912-es számú vonat Győr-Sopron és a 9937-es számú vonat Sopron-Győr viszonylaton módosított menetrend szerint közlekedik.

A GYSEV Győr–Csorna vonalán június 16-án a Szombathelyről Csornára 6:20-kor induló személyvonat, továbbá a 912-es és 917-es számú Budapest-Keleti- Szombathely közötti Savaria IC vonat helyett Győr és Csorna között pótlóbusz közlekedik.
A GYSEV Szombathely–Szentgotthárd vonalán június 25-én, július 16-án, augusztus 27-én, szeptember 10-én egyes vonatok módosított menetrend szerint közlekednek karbantartási munkák miatt.

A Sopronból 4:50-kor, Szombathelyről 6:06-kor induló és Szentgotthárdra 6:54-kor érkező 9160-as számú vonat utasainak Szombathely állomáson másik szerelvénybe kell átszállni. A Sopron–Szentgotthárd viszonylatban közlekedő vonatok menetrendje Sopron és Szombathely között nem változik. 

Szólj hozzá!

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.

Pintér Bence összeszedte a tíz legfontosabb ügyet, amelyben szerinte még nem született végső elszámolás

A győri polgármester szerint több ügy már a hatóságok előtt van, a folyamatok lassúsága azonban nem jelenti azt, hogy az önkormányzat elengedte volna őket.

Keresik Győr legfinomabb nyári édességét: elindult a „Győr Fagyija 2026” pályázat

Hagyományos és mentes kategóriában is várják a győri cukrászdák és fagylaltozók jelentkezését, a végső győzteseket a közönség választja ki.

Biciklivel a Zrínyi utcai lezárásnál: olvasói kérdésre válaszolt a győri Útkezelő

A Zrínyi utca felújítása miatt a kerékpárosoknak egy rövid szakaszon a járdát kell használniuk, az Útkezelő szerint a KRESZ ezt ilyen esetben lehetővé teszi.

A Forma-1-es Magyar Nagydíjon mutatja be fejlesztéseit a Széchenyi István Egyetem

A győri intézmény az egyetlen magyar egyetemként önálló kiállítóként lesz jelen a Hungaroringen.

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.