Messi szerint nem kérdés, hogy idén kié lesz az Aranylabda

ugytudjuk.hu 2022-05-31 16:04:19
Ha valaki, ő ért hozzá.

A hétszeres aranylabdás Lionel Messi szerint nem kérdés, hogy idén Karim Benzemának, a Real Madrid Bajnokok Ligája-győztes támadójának jár az Aranylabda.

Az argentin sztárlabdarúgó maga is elszenvedője volt a francia támadó nagyszerű formájának, ugyanis csapatát, a Paris Saint-Germaint úgy búcsúztatta a spanyol gárda a 16 között, hogy a visszavágón Benzema mesterhármast szerzett. A negyeddöntőben, a Chelsea ellen aztán újabb négy, majd az elődöntőben, a Manchester City ellen három Benzema-gól következett. A Real végül 1-0-ra nyerte meg a döntőt a Liverpool ellen, s bár azt a találatot nem Benzema lőtte, abban mindenki egyetért, hogy a siker egyik fő letéteményese volt.

A francia csatár a La Ligában is gólkirály lett, s ezzel nagyban hozzájárult a királyi gárda újabb spanyol bajnoki címéhez.

"Nem kérdés, egyértelmű, hogy Benzema éve rendkívül látványos. Szerintem idén nem lehet kérdés, hogy ki nyer"

- nyilatkozott egy argentin tv-csatornának Messi.

Messi akár szembe is kerülhet Benzemával a november 21-én kezdődő katari világbajnokságon, s azt mondta, szerinte a címvédő franciák a torna favoritjai.

"Franciaország nagyszerű csapat, ezt láthattuk négy évvel ezelőtt. Szerintem az, hogy tavaly idejekorán kiestek az Európa-bajnokságon (Svájc ellen, a nyolcaddöntőben), erősebbé tette őket. Argentína mindenkivel meg tud harcolni, és nehézzé is teszi majd minden riválisa dolgát. Ez persze nem jelenti azt, hogy esélyesek lennénk. Ez azt jelenti, hogy harcolni fogunk." - fogalmazott.   

A 34 éves Messi jelenleg Bilbaóban készül a válogatottal a szerdai, londoni interkontinentális szuperkupa-mérkőzésre, amelyen az Eb-győztes olaszok lesznek a Copa America-címvédő argentinok ellenfelei.

Szólj hozzá!

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.