Elítélt a bíróság két lányt, aki kirabolt egy külföldit Budapesten

Fehér Buda 2022-05-30 10:31:39
A 12 és 14 éves lányok egy étteremben rabolták ki a turistát.

Rablás miatt elítélt a bíróság két lányt, mert egy fővárosi gyorsétteremben erőszakkal elvették egy külföldi mobiltelefonját. A lányok a bűncselekmény elkövetésekor 12 és 14 évesek voltak - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A vádirat szerint 2018. október 4-én este az egyik V. kerületi gyorsétteremben a 14 éves lány egy olasz állampolgárhoz lépett és angolul megkérdezte az időt. A sértett megmutatta a karóráját, de a vádlott közölte vele, hogy az időt a telefonján akarja megtekinteni. A sértett elővette a mobilját, a lány pedig a készüléket ki akarta csavarni a kezéből. A sértett nem engedte el a telefont, ekkor a lányok egy oszlophoz nyomták, és a 14 éves vádlott elkezdte szorongatni a nyakát.

Miután megszerezték a telefont, a 14 éves lány kiszaladt vele az étteremből, társa pedig igyekezett visszatartani a készülék gazdáját. sértett kiabálására az étteremben tartózkodó ismerősei a lány után futottak, aki a telefont a földre dobta - írták.

A két lány ellen társtettesként elkövetett rablás miatt emelt vádat a Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség. A Pesti Központi Kerületi Bíróság elsőfokú, nem jogerős ítéletében a fiatalabb lányt két év javítóintézeti nevelésre, társát egy év fogházra ítélte és megszüntette ideiglenes elbocsátását a korábbi javítóintézeti nevelésből.

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.