Nem a Blaguss buszai miatt hangos a szombathelyi Thököly utcai megálló

Farkas Bazsi 2022-05-28 08:19:38
A helyi járatokat üzemeltető cég járművei ugyanis a vasútállomásnál várják ki a menetidő betartásához szükséges plusz időt.

A szombathelyi Thököly Imre utcában hosszasan várakozó és ezzel komoly zajt keltő buszokról számolt be a korábban a körzet képviselője Takátsné Tenki Mária (Fidesz-KDNP), majd a témával a megyei napilap is foglalkozott.

A legnagyobb probléma azonban az, hogy hajnalban – a menetidő szerinti indulásra várva – itt járatják a motort, a pöfékeléstől képtelenség aludni - nyilatkozta az megálló közvetlen szomszédságában lakó férfi a lapnak.

Az Ugytudjuk.hu megkereste a szombathelyi önkormányzatot, hogy utánajárjon, a helyijáratos szolgáltatást végző Blaguss Agora buszai lehetnek-e a tettesek, vagy esetleg valamely más szolgáltatók járművei azok, amelyek hosszas percekig pöfögnek a lakók ablaka alatt. 

A Blaguss Agora Hungary Kft. a városházának adott tájékoztatása szerint járataik a Városháza megállóhelyen az elmúlt egy hónapban a kora reggeli órákban maximum 2 percet várakoztak, 5-7 perc egyetlen esetben sem fordult elő. 

A menetrendbe a vasútállomáson épített be a cég úgynevezett pufferidőt, a szükséges várakozás így a vasútállomáson történik.

Érkezett hasonló megkeresés az oladi Tesco szupermarket megállóhelyhez közel lakóktól a Blaguss-hoz, de abban az esetben sem a Blaguss Agora autóbusza okozta a problémát (a VOLÁNBUSZ Zrt. Aptiv szerződéses járata okozott nagyobb zajt). 

A felmerült lakossági észrevételek kapcsán önkormányzatunk Városüzemeltetési Osztálya felveszi a kapcsolatot az érintett cégekkel és a VOLÁNBUSZ Zrt.-vel is - írja válaszában a városháza, majd kiemelték: a Blaguss autóbuszai a városban korábban közlekedő járművekhez képest nagyságrenddel halkabban és környezetkímélőbben üzemelnek.

A válasz azzal zár, hogy mindezek mellett a Blaguss Agora Hungary Kft. az utasok és Szombathely lakóinak észrevételeit, bejelentéseit szívesen veszi, hiszen ezek alapján tudnak fejlődni, javítani a szolgáltatás színvonalán. Nagy segítség, ha a hasonló bejelentések konkrét időponttal (esetleg rendszámmal) érkeznek. Kérjük a lakosokat, hogy a felmerült észrevételeiket ennek megfelelően tegyék meg a Blaguss Agora Hungary Kft ügyfélszolgálatán vagy az info@blaguss-szombathely.hu e-mail címen.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.