LMP: a bérekben is érjük utol Ausztriát!

ugytudjuk.hu 2022-05-24 14:54:57
A párt azt várja a megalakuló kormánytól, hogy már a jövő évi költségvetésben biztosítson forrásokat az állami alkalmazotti bérek felzárkóztatására.

Az LMP azt várja a megalakuló kormánytól, hogy már a jövő évi költségvetésben biztosítson forrásokat az állami alkalmazotti bérek felzárkóztatására az ausztriai bérekhez.

Csárdi Antal, a párt frakcióvezető-helyettese keddi sajtótájékoztatóján Lázár Jánosnak, a beruházási miniszteri poszt várományosának szavaira emlékeztetett, aki szerint Magyarország nyolc év múlva utoléri Ausztriát.

Csárdi Antal szerint ahhoz, hogy ez a bérekben is megvalósuljon, a pályakezdő diplomás szociális munkások bérét évente reálértéken 70 ezer forinttal kellene emelni 2030-ig, míg egy bölcsődei dolgozóét 58 ezer forinttal, a rendvédelmi dolgozókét pedig átlagosan 132 ezer forinttal. A kezdő pedagógusok jövedelmét minden évben 116 ezer forinttal kellene növelni az infláción felül, de a húszéves tapasztalattal rendelkező tanárokét már 275 ezerrel.

Ezt azzal indokolta, hogy míg jelenleg például egy kezdő diplomás szociális munkás Magyarországon bruttó 351 ezer forintot keres, Ausztriában forintra átszámítva 915 ezer forintot, egy diplomás rendőr viszont ott akár 1,5 millió forintnak megfelelő összeget is hazavihet, míg idehaza bruttó 440 ezret kap.

A politikus kijelentette: Magyarország akkor lesz Ausztriához fogható módon sikeres, ha a megtermelt javakat nem a szűk 1 százalék teszi zsebre, hanem annak minél nagyobb hányadát az országban dolgozók kapják meg.

Szólj hozzá!

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.